Čtvrtek 30. listopadu 2023, svátek má Ondřej
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sport

FAČR zápasy kvůli koronaviru zatím neodložila, o osudu nejvyšších lig se bude teprve jednat

Fanoušci Sparty během utkání s Libercem foto: ČTK

Praha - Fotbalové zápasy organizované Fotbalovou asociací ČR a krajskými a okresními svazy se kvůli epidemii koronaviru zatím nebudou odkládat. Na dnešním zasedání o tom rozhodl výkonný výbor FAČR. Pořadatel je povinen zajistit, že se utkání zúčastní maximálně 100 osob. Stát dnes kvůli šíření nového typu koronaviru zakázal všechny sportovní akce s více než 100 lidmi.
  11:56

Fotbalová asociace naopak zrušila slavnostní vyhlášení tradiční ankety Fotbalista roku 2019, které se mělo v Praze uskutečnit 22. března. Vítězové jednotlivých kategorií budou oznámeni skromnějším způsobem.

Program české reprezentace zatím zůstává podle plánu. Svěřenci trenéra Jaroslava Šilhavého mají na konci března odletět do Spojených států amerických, kde v rámci přípravy na letní evropský šampionát odehrají zápasy s Mexikem a Hondurasem.

FAČR organizuje v Česku soutěže od třetí ligy níže včetně mládežnických a také domácí pohár MOL Cup. Profesionální soutěže, první a druhou ligu, řídí Ligová fotbalová asociace, která by se aktuální situací měla zabývat na středečním zasedání ligového výboru.

Fanoušci si cestu na SP v biatlonu přeci jen našli
Fanoušci na SP v biatlonu

„Soutěžní utkání, která řídí FAČR a krajské a okresní svazy, proběhnou dle předem domluveného programu. Pořadatelé, tedy domácí klub, ručí za to, že se na soutěžní utkání nedostane více než 100 osob. Profesionální soutěže jsou samozřejmě plně v gesci LFA,“ uvedl v nahrávce pro média tiskový mluvčí FAČR Michal Jurman.

Ligové kluby čekají na rozhodnutí LFA a například Viktoria Plzeň pozastavila prodej vstupenek na víkendové venkovní utkání na Spartě a následný domácí zápas s Mladou Boleslaví. „Klub se situací intenzivně zabývá a v průběhu dne bude informovat o dalších opatřeních,“ uvedli Západočeši na sociální síti.

„Vzhledem k rozhodnutí Bezpečnostní rady státu o zákazu pořádání sportovních akcí nad 100 lidí čekáme na vyjádření ze strany LFA ohledně následujících utkání. Ve středu zasedne ligový výbor, kde se aktuální situace bude řešit,“ dodala na twitteru Slavia Praha, která po 24. kole vede ligu.

Už ve středu je na programu odložené utkání 23. kola mezi Teplicemi a Libercem, které se v původním termínu nehrálo kvůli nezpůsobilému terénu na Stínadlech.

Autor:

Pomožte svému dítěti lépe se soustředit! Vyzkoušejte doplněk stravy ESPRICO®
Pomožte svému dítěti lépe se soustředit! Vyzkoušejte doplněk stravy ESPRICO®

Máte dojem, že má vaše dítě potíže se soustředěním? Impulzivita a hyperaktivita zasahují do jeho každodenního života? V tom případě by se mohl stát...