Neděle 21. července 2024, svátek má Vítězslav
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

ePojištění.cz kvůli Peltovi končí v lize, Tvrdík varuje, že se CEFC stáhne z fotbalu

Sport

  17:30
PRAHA - Firma ePojisteni.cz již nebude v názvu první fotbalové ligy, kterou sponzorovala v uplynulém ročníku.

Kvůli tomu, že skončil Miroslav Pelta ve vazbě, vypovídá ePojištění.cz FAČR smlouvu. foto: ČTK

Slavia bude nenasazená. Ve 3. předkole LM může narazit na Celtic nebo Olympiakos

Podle informací serveru iHned.cz se rozhodla v roli titulárního partnera skončit. Smlouvu měla uzavřenou na 1+1 rok, ale v průběhu jarní části sezony vedení společnosti rozhodlo ve spolupráci nepokračovat.

Obě strany zatím odmítají věc komentovat s tím, že by brzy měly vydat společné prohlášení. Podle informací ČTK nejde o reakci na aféru kolem Fotbalové asociace ČR a jejího předsedy Miroslava Pelty, kteří jsou obviněni ze zneužívání státních dotací.

Internetový vyhledávač pojištění loni v červenci nahradil v názvu soutěže loterijní společnost Synot, jejíž jméno nesla liga dva roky.

Daniel Křetínský (vpravo) a Miroslav Pelta v roce 2014.
Na zápase ligové Slavie (zleva): Karel Březina, Bohuslav Sobotka, Miroslav...

Od roku 1997 do roku 2014 byl titulárním partnerem pivovar Gambrinus. Detaily finančního plnění nebyly zveřejněny, ale ročně by titulární sponzorství mělo přinášet fotbalové lize kolem 50-60 milionů korun.

Už loni v říjnu bylo oznámeno, že od sezony 2018/19 bude v názvu ligy sázková kancelář Fortuna, která nyní sponzoruje nižší soutěže.

Tvrdík: Když zvolí Berbra, CEFC se stáhne

Hospodářské noviny upozorňují, že uspíšení spolupráce zřejmě nebude možné, jelikož mezi partnery ligy ještě rok bude jiná sázková kancelář Tipsport a její partnerská společnost Chance. Vedení ligy tak bude muset hledat na příští ročník nového partnera.

Navíc hrozí, že český fotbal přijde o dalšího významného sponzora, čínskou společnost CEFC, které patří pražská Slavia.

Předseda představenstva Slavie Jaroslav Tvrdík se raduje z titulu.

Dlouho se spekulovalo, že právě Číňané budou ligu sponzorovat, nakonec podpořili FAČR a reprezentaci. Nyní však jejich zástupce Jaroslav Tvrdík varoval, že pokud páteční volba vedení FAČR upevní moc místopředsedy Romana Berbra, CEFC se stáhne.

„Jestliže bude v pátek zvoleno Berbrovo vedení FAČR, CEFC bude v pondělí firmu ePojisteni.cz v jejím kroku ukončení partnerství následovat,“ napsal dnes Tvrdík na twitteru.

Autor:

Rozdáváme Bi-Oil ZDARMA
Rozdáváme Bi-Oil ZDARMA

Maminky, pojďme si po sérii dětského testování dopřát také něco pro sebe. Ať už vás trápí strie, jizvy, dehydrovaná pokožka, pigmentové skvrny nebo...