Úterý 16. července 2024, svátek má Luboš
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Liga začne v Jablonci a bude kolidovat s olympiádou

Sport

  11:30
PRAHA - Nový ročník první fotbalové ligy odstartuje v pátek 27. července v 18:00 televizní předehrávkou mezi Jabloncem a Ostravou. Většina zápasů úvodního kola se bude hrát tradičně o víkendu a start nejvyšší soutěže bude kolidovat se začátkem olympijských her v Londýně.

Fotbalová liga - ilustrační foto foto: ČTK

Fotbalová asociace původně plánovala sehrát většinu utkání už v pátek, aby se kryla s olympiádou co nejméně. "Po ligovém shromáždění jsme avizovali, že bychom rádi vyjednali termíny přenosů z úvodních tří kol tak, aby co nejméně kolidovaly s přenosy z olympijských soutěží. Bohužel k optimální dohodě nedošlo, jak už to bývá, když do hry vstupuje hned několik subjektů," uvedl ředitel Oddělení profesionálního fotbalu FAČR Ivo Lubas. S olympiádou budou kolidovat také druhé a třetí ligové kolo. ¨

Hry začínají slavnostním zahájením v pátek 27. července a skončí 12. srpna. Diváci budou moci sledovat v televizi ligu stejně jako v minulé sezoně v pátek, sobotu, neděli i pondělí. Novinkou je přesun páteční předehrávky na nový kanál Novy TV Fanda. Nova Sport bude dávat nedělní duel místo stanice Sport2, sobotní a pondělní zápasy budou dál na ČT4.

Česká televize v tomto týdnu na tiskové konferenci avizovala, že by během olympijských her ráda přenosy z fotbalové ligy přesunula na kanál ČT2, který bude v rámci olympiády věnován míčovým sportům.

Vedle souboje mezi Jabloncem a Ostravou bude v televizi v úvodním kole v sobotu od 18:00 na ČT4 první pražské derby mezi Duklou a Spartou, o den později bude Nova Sport vysílat souboj Plzně s Hradcem Králové a kolo zakončí na ČT4 pražská Slavia s nováčkem Jihlavou.

Program úvodních kol fotbalové ligy

1. kolo - pátek 27. července: 18:00 Baumit Jablonec - Baník Ostrava (TV Fanda), sobota 28. července: 16:00 1. FK Příbram - Slovan Liberec, 18:00 Dukla Praha - Sparta Praha (ČT4), 19:00 1. FC Slovácko - Zbrojovka Brno, Dynamo České Budějovice - Sigma Olomouc, neděle 29. července 17:00 FK Teplice - FK Mladá Boleslav, Viktoria Plzeň - FC Hradec Králové (Nova Sport), pondělí 30. července 18:00 Slavia Praha - Vysočina Jihlava (ČT4).

2. kolo - pátek 3. srpna: 20:15 Hradec Králové - Jablonec (TV Fanda), sobota 4. srpna: 18:00 Liberec - Dukla (ČT4), Ostrava - Slavia, neděle 5. srpna: 17:00 Sparta - Příbram (Nova Sport), Olomouc - Slovácko, Brno - Teplice, Ml. Boleslav - Č. Budějovice, 19:15 Jihlava - Plzeň (ČT4).

Autor: