Senzace v Itálii. Juventus prohrál s oslabenou Sampdorií

17:30aktualizováno  23:08
ŘÍM - Fotbalisté Juventusu Turín doma v 19. kole italské ligy nečekaně prohráli se Sampdorií Janov 1:2. "Stará dáma" utrpěla teprve třetí porážku a pátou bodovou ztrátu v sezoně a její náskok v čele tabulky před druhým Laziem Řím se ztenčil na pět bodů. AS Řím s trenérem Zdeňkem Zemanem prohrál 1:4 na hřišti Neapole, soupeře Plzně v úvodním kole vyřazovací fáze Evropské ligy.

Radost fotbalistů Sampdorie Janov foto: Reuters

Juventus měl přitom dobře našlápnuto k patnácté výhře v sezoně. Ve 24. minutě otevřel z penalty skóre Giovinco a od 32. minuty navíc hrál turínský celek v přesilovce po vyloučení hostujícího Berardiho. Jenže po změně stran Sampdoria k údivu všech na stadionu dokázala takřka nemožné a v oslabení otočila skóre. Hrdinou se stal Icardi, který se trefil v 52. a pak v 69. minutě.

Juventus měl vytrvalou převahu, ale i v největších šancích ztroskotal na skvěle chytajícím Romerovi, nebo na brankové konstrukci. "Samozřejmě, že nejsem spokojený s výsledkem. Byli jsme lepší a zasloužili jsme si vyhrát," tvrdil kouč Juventusu Antonio Conte. "Navíc myslím, že jsme měli kopat ještě jednu penaltu. Ale z porážky můžeme vinit jen sami sebe. Musíme se poučit z našich chyb," dodal trenér.

Také outsider z Pescary vděčil za nečekané tři body proti Fiorentině především gólmanu Perinovi. "Fialky" přestřílely soupeře 17:4, přesto utrpěly první domácí porážku v tomto ročníku. Hosté, které do ligy dovedl nynější kouč AS Řím Zeman, zvítězili potřetí z posledních čtyř duelů a posunuli se na patnácté místo v tabulce.

Nedařilo se ani čtvrtému Interu Milán, prohrál 0:3 s Udinese

Nedařilo se ani čtvrtému Interu Milán. Nerazzurri potvrdili, že je přelom roku nezastihl ve formě, a po porážce 0:3 na hřišti Udine protáhli čekaní na tři body už na tři kola. Lépe se vedlo jejich městskému rivalovi AC Milán, který zvítězil nad poslední Sienou 2:1. Klopýtnutí konkurentů využila Neapol, která se po výhře 4:1 nad AS Řím posunula na třetí příčku. Hattrickem se blýskl obávaný kanonýr Cavani; udeřil na začátku obou poločasů a pak se trefil hlavou.

S šestnácti góly poskočil do čela tabulky kanonýrů. Zemanův celek snížil díky střídajícímu Osvaldovi, naději na zvrat mu ale vzala červená karta Pjaniče. Neapol, která v únoru změří síly s Plzní, nastoupila v sestavě: De Sanctis - Campagnaro, Britos, Gamberini - Maggio, Behrami, Inler (65. Dzemaili), Zuniga - Hamšík (87. Insigne) - Panděv (81. Mesto), Cavani.

Výsledky 19. kola italské fotbalové ligy

Udine - Inter Milán 3:0 (63. a 79. Di Natale, 75. Muriel)
Fiorentina - Pescara 0:2 (57. Jonathas, 90. Celik)
FC Janov - Boloňa 2:0 (57. a 73. Borriello)
AC Milán - Siena 2:1 (67. Krkic, 80. Pazzini z pen. - 87. Paolucci)¨
Chievo - Bergamo 1:0 (37. Cofie)
Juventus Turín - Sampdoria Janov 1:2 (24. Giovinco z pen. - 52. a 69. Icardi)
Parma - Palermo 2:1 (63. Belfodil, 90.+2 Amauri - 85. Budan)
Neapol - AS Řím 4:1 (4., 48. a 70. Cavani, 90. Maggio - 73. Osvaldo)

20. Siena 19 4 5 10 17:28 11

Poznámka: Sieně bylo odečteno 6 bodů, Bergamu a Neapoli 2 body, FC Turín a Sampdorii Janov 1 bod.

eMimino soutěží: Vyhrajte balíček v hodnotě 1 000 Kč z dm drogerie

Milovníci kosmetiky pozor! Tento týden soutěžíme o pět velkých balíčků v celkové hodnotě 5000 Kč. Zapojte se do soutěže a vyhrajte lákavý balíček...