6. září 2018 17:11 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Fotbalová Slavia má podmínečně uzavřenou tribunu Sever. Její fanoušci napadli pořadatele

Kouč Slavie Jindřich Trpišovský | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kouč Slavie Jindřich Trpišovský | foto: Ondřej BičištěMAFRA

PRAHA Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace uzavřela fotbalistům Slavie tribunu Sever na dvě utkání s podmínečným odkladem na čtyři ligové zápasy. Učinila tak proto, že fanoušci v utkání 5. kola s Jabloncem napadli pořadatele. Slavia zároveň musí zaplatit 129 tisíc korun za chování fanoušků v zápasech v Teplicích a s Jabloncem.

Během utkání s Jabloncem opustilo několik fanoušků vyhrazený prostor, přelezlo zábranu a napadlo pořadatele, kterého zranili. Rozhodčí musel utkání na chvíli přerušit a počkat, až se situace uklidní. Po pachatelích pátrá policie.

Disciplinárka rozhodla podmínečně uzavřít tribunu, která je pravidelně vyprodaná a kam chodí skalní a nejhlasitější fanoušci. Pokud v příštích čtyřech duelech dojde k dalšímu provinění, zůstane tribuna dvakrát nepřístupná divákům.

Reakce fanoušků Slavie na dění ve vedení Slavie, CEFC a kolem Tvrdíka

Reakce fanoušků Slavie na dění ve vedení Slavie, CEFC a kolem Tvrdíka

K potížím došlo i během posledního zápasu Slavie s Plzní, s oběma kluby proto komise zahájila řízení.

Pokutu dostaly i Teplice, za porušení povinností pořadatelského klubu právě v duelu se Slavií zaplatí 50 tisíc korun. Spartu bude stát 30 tisíc korun nesportovní chování fanoušků v derby s Bohemians Praha 1905.

Zastavenou činnosti na jedno utkání mají za vyloučení plzeňský stoper Roman Hubník a za čtyři žluté karty Guélor Kanga ze Sparty a Daniel Tetour z Dukly.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz