4. dubna 2015 16:24, aktualizováno 5. 4 19:05 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

SOUHRN: Bohemians urvali na Slavii remízu, Sparta a Plzeň vyhrály venku

Slávistický útočník Škoda (vpravo) v šanci, brání ho obránce Bohemians Šmíd. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Slávistický útočník Škoda (vpravo) v šanci, brání ho obránce Bohemians Šmíd. | foto:  Michal Šula, MAFRA

PRAHA Sparťanští fotbalisté na hřišti Hradce Králové nezaváhali a v zápase 22. ligového kola proti nováčkovi vyhráli 3:0. Slaví i Plzeň, která v neděli vyhrála v Ostravě 2:0 a na čele má pětibodový náskok. Sobotní vršovické derby mezi Slavií a Bohemians skončilo smírně.

Plzeň zahodila penaltu, pak dala dva góly

Baník Ostrava - Viktoria Plzeň 0:2 (0:0)

Branky: 59. Hořava, 88. Rajtoral. Rozhodčí: Hrubeš - Hock, Zelinka. ŽK: Jirásek, Frydrych, Kouřil, Baroš - Mahmutovič, Hejda, Limberský. Diváci: 5101.

Viktoria těžila ze standardních situací, její osmou výhru v řadě zařídil půl hodiny před koncem Hořava a v závěru výsledek stvrdil Rajtoral.

Nejlepší plzeňský střelec Kolář zahodil už v 31. minutě penaltu, kterou mu chytil brankář Pavlenka. Baník předvedl především v první půli srdnatý výkon, ale na body proti favoritovi nedosáhl.

„V úvodu jsme byli nervózní, Baník hrál čiperně a aktivně. Ve druhé půli jsme zlepšili hru a přišly i góly,“ hodnotil trenér hostů Miroslav Koubek.

Slavia čeká na domácí jarní výhru i po malém derby

Slavia Praha - Bohemians Praha 1905 1:1 (0:0)

Branky: 55. V. Vukadinovič - 89. Mikuš. Rozhodčí: Příhoda - Kordula, Hrabovský. ŽK: Baéz, Mikula, Tamás - Moravec, Jindřišek, Bratanovič, Šírl, Mosquera. ČK: 58. V. Vukadinovič (Slavia). Diváci: 8019.

Domácí Slavia, která hrála poslední půlhodinu bez vyloučeného autora gólu Vukadina Vukadinoviče, přišla proti Bohemians 1905 o vítězství v úplném závěru.

Skóre otevřel v 55. minutě srbský záložník Vukadin Vukadinovič, který byl ale tři minuty nato vyloučen a hosté přesilovku využili v 89. minutě, kdy se trefil z přímého kopu Slovák Matúš Mikuš.

„Klokani“ bodovali na hřišti Slavie po šesti zápasech a zůstali v tabulce třináctí. Domácí ukončili sérii tří porážek a poskočili na jedenácté místo. Na výhru ale marně čekají už pět zápasů.

Z bitvy sousedů v tabulce byl debakl

FK Teplice - FK Mladá Boleslav 5:0 (3:0)

Branky: 20. a 64. Litsingi, 8. Táborský, 31. Potočný, 90.+1 Salami. Rozhodčí: Královec - Wilczek, Kříž. ŽK: Zahustel, Šisler, Štohanzl (všichni M. Boleslav). Diváci: 3720.

Teplice deklasovaly Mladou Boleslav a po výhře 5:0 snížili její náskok na čtvrtém místě, které zaručuje start v předkole Evropské ligy, na čtyři body. Největší podíl, dva góly a dvě asistence, na tom měl záložník Franci Litsingi. O zbývající trefy domácích se postarali Roman Potočný, Ivo Táborský a Eugene Salami.

Mladá Boleslav nastoupila na Stínadlech po sérii tří vítězství za sebou, ale roli favorita vůbec nepotvrzovala. Od začátku nedokázala pořádně kombinovat a ztrácela většinu soubojů ve středu hřiště. Teplickým vůbec nevadil čerstvý odchod Kapverďana Nivalda ani distanc kapitána Vachouška.

Spartu táhli v Hradci reprezentanti

Hradec Králové - Sparta Praha 0:3 (0:1)

Branky: 31. Kadlec, 64. Lafata, 87. Krejčí. Rozhodčí: Proske - Pelikán, Vysloužil. Bez karet. Diváci: 7100.

V zápase plném šancí se trefovali čeští reprezentanti - Václav Kadlec, David Lafata a Ladislav Krejčí.  Úřadující mistr zůstává ve hře o titul. Na druhém místě ztrácí pět bodů před vedoucí Plzní.

Spartu se dostala do vedení po půlhodině hry po gólu Kadlece, jenž dal na jaře už čtvrtou branku z šesti zápasů.

Klid dodal letenskému týmu ve druhém poločase tradiční střelec Lafata. Krejčího přetažený centr doběhl Kadlec, vrátil míč zpátky do vápna a tam Lafata z voleje zamířil přesně k tyči.

Zleva Ladislav Krejčí ze Sparty, brankář Tomáš Koubek a Jakub Chleboun (oba z...
Hráči Sparty se radují z gólu.

O gólovou tečku se těsně před koncem postaral Krejčí, jenž zužitkoval Řezníčkovu přihrávku před prázdnou bránu.

Došek trefil na Dukle dvakrát tyč

Dukla Praha - 1. FC Slovácko 0:0

Rozhodčí: Franěk - Peřina, Pochylý. ŽK: Matěj Hanousek - Valenta, Došek, Kuncl, Šumulikoski. Diváci: 924.

Dukla doma pouze remizovala 0:0 se Slováckem a nevrátila soupeři podzimní debakl 1:5. Hostující kapitán Libor Došek trefil na Julisce dvakrát brankovou konstrukci a Pražané v nejvyšší soutěži počtvrté za sebou nevyhráli, potřetí při tom vyšli střelecky naprázdno.

Závěr utkání devět stovek diváků na stadionu příliš nezahřál, protože nabídl především boj mezi šestnáctkami a mnoho osobních soubojů.

Budějovice na jaře stále ještě nebodovaly

Dynamo České Budějovice - Baumit Jablonec 0:3 (0:0)

Branka: 60. Lengyel vlastní, 64. Mingazov, 90. Crnkič. Rozhodčí: Kocourek - J. Paták, Antoníček. ŽK: Chrien - F. Novák. Diváci: 2021

Fotbalisté Českých Budějovice podlehli Jablonci 0:3. O výsledku rozhodly dva zásahy v krátkém rozmezí. Nejprve si dal vlastní gól Roman Lengyel, o chvíli později se prosadil Ruslan Mingazov. Třetí gól hostů pak dal Nermin Crnkič.

Jablonec tak vítězstvím potvrdil třetí pozici v tabulce, zatímcoBudějovice podlehly v šestém utkání v řadě, na jaře ještě nebodovaly a pozvolna začínají klesat do druhé ligy.

Suchan premiérovým gólem vystřelil Příbrami remízu

1. FK Příbram - Vysočina Jihlava 1:1 (0:1)

Branky: 52. Suchan - 25. Tlustý. Rozhodčí: M. Paták - Mokrusch, Pilný. ŽK: Tlustý, Hybš, Šulek (všichni Jihlava).

Hosté z Vysočiny vedli v Příbrami po gólu Petra Tlustého, domácí ale zachránil teprve devatenáctiletý Jan Suchan svým premiérovým ligovým gólem. Příbram měla ve druhé půli velkou převahu, ale další gól už nepřidala.

I tak zůstává doma pod trenérem Pavlem Tobiášem neporažena, když bodovala doma posedmé za sebou. V brance Příbrami se objevila nová posila Kelemen, který zastoupil zraněnou jedničku Boháče.

Liberec zvládl záchranářský souboj

Slovan Liberec - Zbrojovka Brno 1:0 (0:0)

Branka: 82. Bakoš. Rozhodčí: Ardeleánu - Moláček, Ratajová. ŽK: Šural, Luckassen, Breznaník, Karišik, Frýdek - Melichárek, Keresteš. ČK: 70. Čtvrtníček (Brno). Diváci: 3748.

Slovan ukočnil devítizápasové čekání na výhru a unilk z pásma sestupu.  O jediný gól se v utkání proti Brnu se v 81. minutě postaral Marek Bakoš.

Slovan tak vyhrál poprvé od října a dostal se z pásma sestupu na 14. příčku o bod před Hradec Králové a České Budějovice. Brno dohrávalo posledních 20 minut bez vyloučeného Čtvrtníčka.

Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče

Je mi 20, jemu bude 30. Tvrdí ze ja mám sex na prvním místě, ale on už ne.. je pravda ze změnil práci. Je ridic. Predtim ale dělal náročnější práci a sex ještě byl několikrát týdne. Teď stěží jendou a to ještě on si nevzpomene ani měsíc…