Středa 6. prosince 2023, svátek má Mikuláš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Fotbalová válka vrcholí. Co dělá Berbr, je úrovni stalinistického Ruska, zlobí se Tvrdík

Sport

  11:00
PRAHA - Kandidát na předsedu Fotbalové asociace ČR Petr Fousek si stěžuje na nerovné podmínky v boji o vrcholný post. Zatímco na zasedání moravské komory mohli vystoupit všichni tři uchazeči o funkci, před českou komorou dostal tuto možnost jen Martin Malík, zatímco Fousek a Libor Duba nikoliv.

Roman Berbr (vlevo) je s vývojem před valnou hromadou FAČR na výsost spokojený. foto: ČTK

Fotbal pláče: Máme peníze jen na pár dní. FAČR si chce půjčit 53 milionů od UEFA

„Zatímco na moravské setkání jsem dopředu dostal od moravského místopředsedy pana Zlámala písemnou pozvánku a do programu jednání bylo také zařazeno krátké představení kandidátů na předsedu FAČR, pozvánku na jednání české komory jsem neobdržel,“ uvedl Fousek na svém facebookovém profilu ke kandidatuře.

Oslovil jsem proto českého místopředsedu pana Romana Berbra s tím, že mám zájem na českém shromáždění vystoupit, ale pan Berbr mi sdělil, že mi to neumožní,“

Berbr se k tomu na dotaz ČTK odmítl vyjádřit. Pro iDnes.cz uvedl, že nemá povinnost kohokoli zvát.

Druhý místopředseda za Čechy Roman Berbr.
Petr Fousek, kandidát na předsedu FAČR.

„Pan Fousek není naším kandidátem a neexistuje žádná norma, která by nás nutila pana Fouska zvát kamkoliv. Pan Fousek ať vystoupí na valné hromadě a přesvědčí volitele, že on je ten správný. Mě přesvědčovat nemusí vůbec o ničem, já názor na něj nezměním,“ napsal Berbr v textové zprávě.

„Pan Fousek byl zaměstnancem FAČR - poradcem pana Pelty za peníze FAČR. Měl auto FAČR a kartu CCS. Jeho poradenství končí obviněním a vazbou předsedy,“ uvedl místopředseda FAČR za Čechy.

„Byl mnou požádán, aby vystoupil na podporu fotbalu, to odmítl a za dva dny přijal kandidaturu na post předsedy. Osobně to považuji za neetické,“ dodal Berbr.

Podle Fouska jde ze strany Berbra o nedemokratický a účelový postoj.

„Delegáti české komory se musí sami svobodně rozhodnout, zda tendenčnost prospěje fotbalu a jaké signály tím vysílá. Fotbal nikomu nepatří a nikdo jej nevlastní, funkcionáři ho mají jenom řádně spravovat,“ uvedl Fousek, bývalý generální sekretář fotbalového svazu.

Slavia vs. Sparta, Jaroslav Tvrdík a Miroslav Jansta.

Průběh čtvrtečního zasedání české komory se nelíbil ani předsedovi Slavie Praha Jaroslavu Tvrdíkovi, který podporuje právě Fouska.

„Delegáti dostali instrukce, že je třeba volit Malíka, protože si to prý přeje Pelta. O jiných jménech nebyla diskuse. Berbr řekl, ze se mají dívat během valné hromady na něj. Tohle má úroveň demokracie ve stalinském Rusku. Nikdy nebudeme jako Slavia součástí podobného divadla,“ napsal Tvrdík na twitteru.

O novém předsedovi FAČR se bude rozhodovat za týden 2. června na valné hromadě v Praze. Dosavadní předseda Miroslav Pelta je ve vazbě kvůli obvinění ze zneužití investičních dotací z ministerstva školství.

Autor: