Pondělí 4. prosince 2023, svátek má Barbora
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Fotbaloví bossové rozmetali reprezentační útok

Sport

  13:15aktualizováno  17:47
PRAHA - Bouře nebo výsměch? Výkonný výbor Českomoravského fotbalového svazu (ČMFS) dnes odvolal hlavního kouče reprezentace Petra Radu a s ním vyřadil minimálně pro další zápas - přípravu s Maltou - šestici hráčů včetně Tomáše Ujfalušiho, který již včera oznámil konec reprezentační kariéry. Spolu s ním dostali padáka Baroš, Svěrkoš, Fenin, Matějovský a Kováč.

Milan Baroš (vlevo) a Martin Fenin foto: Michal DoležalČTK

Anketa

Kdo by měl podle vás nahradit Radu?

Karel Jarolím 326
František Straka 748
Jaroslav Hřebík 1119
někdo jiný 542


Petr Rada tak vedl reprezentaci v pouhých osmi zápasech, ve kterých národní tým dokázal porazit pouze slabé San Marino a Slovinsko. Naopak po poslední porážce, minulou středu na Letné od Slovenska, a následném večírku některých fotbalistů se rozbouřila vlna diskuzí, zda by neměl být kouč od týmu odvolán.

Je to výsměch?
- Názor Lidovky.cz

Z národního týmu pro nejbližší zápas reprezentace bylo vyřazeno šest hráčů. Paráda, zaplesá srdce fanouška, konečně se něco děje. Jenže, ouhle..

Hned na úvod z party vypadává Tomáš Ujfaluši, který reprezentační kariéru sám ukončil. Co čeká zbylý kvintet? Dalším soupeřem je totiž v červnu po skončení ligových sezon slaboučká Malta.

Hráčům tak svaz udělal spíše službičku. Dal totiž potrestaným fotbalistům možnost odjet dříve na dovolenou za sluníčkem k moři. Tomu se říká trest. (anv)

To se ještě ve čtvrtek předsedovi ČMFS Mokrému a spol. nepovedlo, dnes se již svazoví činovníci shodli a Radu i realizační tým z funkce vyhodilo. Zároveň byla vyřazena z kádru šestice hráčů (nejbližší zápas hraje tým v červnu s Maltou) - Tomáš Ujfaluši (ten sám reprezentační kariéru ukončil), Václav Svěrkoš, Martin Fenin, Milan Baroš, Radoslav Kováč a Marek Matějovský.

Zda jejich vyřazení bude mít trvalejší ráz bude jasné, buď na příštím zasedání Výkonného výboru ČMFS na konci dubna nebo až v červnu, kdy se bude volit nové vedení fotbalového svazu. V těchto dvou termínech by se mělo rozhodnout o totiž o novém reprezentačním trenérovi. Ten bude mít případný návrat hráčů v kompetenci. "Řešilo se jen to, jestli mají být hráči vyřazeni jen do nějakého data, nebo bez něj. Nakonec převážila druhá varianta," řekl k vyřazení hráčů z reprezentace předseda svazu Pavel Mokrý.

Kdo nahradí Radu?
Ve fotbalovém zákulisí se v současnosti mluví nyní především o dvou jménech - Františku Strakovi, který je bez angažmá anebo Karlu Jarolímovi, jenž vede v současnosti mistrovskou Slavii. Někteří odborníci by si v čele týmu přáli také Ivana Haška, ten je ale nyní smluvně vázán v Saudské Arábii, navíc není jasné, zda bude kandidovat 27. června na pozici šéfa svazu.

Šéf příbramského fotbalu Jaroslav Starka má o novém kouči národního týmu jasno: "Já mám v hlavě jediné jméno a to Karel Jarolím," řekl dnes po jednání výboru. Zda s ním budou 28. dubna souhlasit i ostatní členové je nyní ve hvězdách.

Odvolaný realizační tým "nároďáku":

Společně s Radou skončili asistenti Jaroslav Šilhavý s Pavlem Hapalem, trenér brankářů Luboš Přibyl. Technický vedoucí mužstva Karel Poborský rezignoval sám těsně před tím, než svaz lidi kolem reprezentance odovolal. Odvoláni byli i další členové realizačního týmu: lékaři, maséři, kustodi atd.

Co na vyřazení z kádru říkají samotní hráči? Kromě Matějovského nebyl se nikdo z hříšníků k situaci nechtěl vyjadřovat. "Samozřejmě mě to strašně mrzí, národnímu týmu jsem se vždycky snažil odevzdat maximum. Bohužel jsem byl v nesprávném čase na nesprávném místě," řekl záložník anglického Readingu, který důrazně odmítl informace bulváru, podle nichž měl údajně strávit část noci po utkání v dámské společnosti v hotelu Praha. Proti údajnému mejdanu se již dříve ohradili jak Marek Jankulovski, tak nyní již ex-kapitán Tomáš Ujfaluši.

Rychlá večeře i party hit: Jak chutná finger food od Nowaca?
Rychlá večeře i party hit: Jak chutná finger food od Nowaca?

Mražené produkty od Nowaca jsou navrženy pro snadnou a rychlou přípravu. Jsou tak naprosto ideální, když k vám přijde nečekaná návštěva nebo už...