Úterý 3. října 2023, svátek má Bohumil
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Fotbalový boss Pelta stále nemá sponzora první ligy

Sport

  1:00
PRAHA - Lodivoda českého fotbalu čekají na domácí scéně velké starosti. Když Miroslav Pelta zkraje června oznámil, že novým titulárním sponzorem nejvyšší tuzemské ligy bude čínská firma, hned se začalo spekulovat o společnostech CEFC či Huawei.

Trénink české reprezentace (Miroslav Pelta). foto:  Michal Šula, MAFRA

Jenže dle informací LN je čínská karta předsedy české fotbalové asociace (FAČR) velmi nejistá.

„Pelta zatím nemá domluvenou žádnou firmu. Hodně lidí svým vystoupením v televizi znejistil, protože v tu chvíli neměl dohodnutého nic,“ řekl LN pod příslibem anonymity podnikatel blízký vedení asociace. Odkazoval přitom na Peltovo vystoupení v televizních­Otázkách Václava Moravce, kde slova o sponzoringu zazněla. „Vydali jsme se tímto směrem, protože čínský fotbal zažívá velký boom a čínské firmy zásluhou pana prezidenta Zemana mají velkou přízeň v Česku. Deklarovala to i návštěva čínského prezidenta,“ řekl šéf FAČR. „Jsme v­podstatě v závěrečném jednání o­tom, kdo se stane z těch firem partnerem naší ligy,“ dodal.

Pelta však podle zdrojů LN hovořil pouze obecně a žádnou konkrétní firmu zajištěnou neměl.

Otázka sponzorství ligy se posléze přenesla do politické roviny. Ve středu do Číny odletěl premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD), kterého údajně Pelta požádal o­součinnost při shánění nového finančního partnera pro první ligu.

Pronájem bytu 1+1
Pronájem bytu 1+1

Petra Křičky, Ostrava - Moravská Ostrava
9 300 Kč/měsíc