Čtvrtek 29. července 2021, svátek má Marta
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Vaclík lituje bodové ztráty Sparty. Hodně to bolí, přiznává

Sport

  14:50
PRAHA - Brankář fotbalové Sparty Tomáš Vaclík neskrýval rozladění z nečekané remízy 2:2 s Jihlavou. Mrzelo ho, že Letenští nenavázali na předešlých pět ligových výher a sami si zkomplikovali boj o titul. Ztráta dvou bodů ho hodně mrzela.

Brankář fotbalistů Sparty Tomáš Vaclík foto: Mafra - Michal Sváček

"Je to ztráta v domácím prostředí, velká komplikace. Jak všichni víme, do konce už moc nezbývá. Zase jsme se chtěli utrhnout na tři body, aby nás musela Plzeň zase dohánět, a nevyšlo to. Ta ztráta hodně bolí," litoval po zápase zklamaný Vaclík. Připustil, že Sparta proti nováčkovi nepředvedla vůbec dobrý výkon. "Paradoxně jsme si to zkomplikovali sami. Nebylo to tak, že by Jihlava hrála nějak moc dobře. Ale nám ten zápas nějak nesedl," posteskl si. Velkou část zápasu musel z branky sledovat, jak jeho spoluhráči marně hledají recept na dobře organizovaného soupeře.

K TÉMATU

Až poté, co inkasoval v rychlém sledu dvě branky, se sparťané probudili, povedlo se jim ale už jen vyrovnat. "Jihlava hrála zodpovědně na brejky, to jsme čekali. Bohužel se nám to nepodařilo něčím otevřít, nějakou překvapivou přihrávkou. Pak nás Jihlava dvěma brankami ztrestala, byl to šok," podotkl Vaclík. Když Pražané v 75. minutě vyrovnali, věřil v dokonání obratu. "Měli jsme dost času, abychom dali třetí gól a zvrátili to na naši stranu. Jenže jsme ani neměli štěstí, aby to k nám někde vypadlo. Jak se zápas vyvíjel, tak pro nás i skončil," řekl Vaclík.

Mrzel ho především první inkasovaný gól, který si dal do vlastní sítě stoper Jiří Jarošík. "To byla smůla. Viděl jsem, že na druhé tyči nabíhali hráči z Jihlavy. Tak jsem se snažil, abych tam byl i s tím balonem co nejdřív. A Jirka to v té snaze, aby to ještě odehrál, bohužel jen štrejchnul," litoval Vaclík. Věří, že titul pro Spartu rozhodně ještě není ztracený. "Je před námi pořád pět zápasů, patnáct bodů. Uvidíme, jak to zvládne Plzeň. Možná zase budeme v té roli, kdy to budeme nahánět. Věřím, že zaváhání Plzně ještě přijde," dodal.

Autor:

LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen
LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen

Vkládejte svoje tipy na výlety s dětmi a vyhrávejte hodnotné ceny po celé léto. Sdílejte svoje oblíbená místa, hodnoťte tipy ostatních, hrajte o...