Pátek 2. června 2023, svátek má Jarmil
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Fotbalový buřič s nekonečným talentem. Balotelli dobývá Anglii

Sport

  21:28
PRAHA - Snad všichni by ho chtěli mít ve svém mužstvu, přestože je pro trenéry postrachem. Je odstrašujícím příkladem fotbalové mládeže a zároveň jejím vzorem. Fanoušky je vynášen do nebes a druhý den zavrhován... O kom je řeč? O autorovi úterního hattricku do sítě Aston Villy - o nenapravitelném supertalentu Mario Balotellim.

Mario Balotelli foto: Reuters

Dvacetiletý Ital s ghanskými kořeny vytrvale prokazuje, že je nezkrotitelný (své o tom ví i uznávaný stratég José Mourinho) a zároveň jen těžko nahraditelným. Problematický mladík totiž i naposledy vystavil na odiv svou světlejší stránku, tedy míru fotbalovosti.

V úterním zápase anglické Premier League zařídil vítězství Manchesteru City třemi brankami do sítě Aston Villy, čímž týmu dopomohl bodově se dotáhnout na vedoucí United.

Nepřehlédněte

Tím si dokázal udobřit část příznivců anglického celku, které několik hodin před utkáním svým prohlášením pohoršil. "Necítím se tu dobře, rád bych si vyzkoušel angažmá jinde," řekl. A na mysli měl zřejmě AC Milan, jemuž svou náklonnost vyjadřoval už v minulosti...

Problém byl, že nepokrytě (ukázal se v dresu AC) a i v dobách, kdy hájil barvy Interu - úhlavního rivala. Balotelli tehdy problémy přitahoval jako magnet. Není divu, že se mnohokrát dostal do konfliktu s trenérem Mourinhem a zejména fanoušky "Nerazzurri". Fotbalistova antipatie s nimi dosáhla vrcholu, když se rodák z Palerma nedávno přijel, jakožto hráč Manchesteru City, na duel svého bývalého týmu podívat. Dav, jenž na něj hlasitě reagoval, počastoval zuřivými gesty a zdviženým prostředníčkem.

Vytáhlý mladík nemá ale problémy jen s fanoušky. V 11. kole anglické Premier League za tvrdý zákrok neváhat soupeře dokonce pošlapat, za což vyinkasoval červenou kartu. Během pobytu na trávníku ovšem stihl vsítit dvě branky, čímž i přes své nedostatky znovu prokázal, že s ním zkrátka trenéři počítat musí.

Balotelli stojí teprve na začátku dlouhé cesty, ale má našlápnuto k velké kariéře. Jestliže si odpustí některá kontroverzní vyjádření, vyvaruje se tvrdých zákroků a názory na diváky si nechá pro sebe, možná se ji už brzy dočká... Vždyť už během deseti utkání Premier League stihl zaznamenat sedm gólů.

Chutnější voda: Přihlaste se do testování filtračních konvic
Chutnější voda: Přihlaste se do testování filtračních konvic

Kupujete domů balenou vodu? Chutnou kohoutkovou vodu si můžete dopřát každý den díky filtrační konvici. Nejste si nákupem jistí? Pak se přihlaste...