Fotbalisté Dortmundu Nurl Sahin (vlevo) a Kevin Großkreutz | foto: ČTK

Dortmund poprvé v sezoně ztratil body, remizoval 1:1 s Norimberkem

•   18:15aktualizováno  21:33
BERLÍN - Fotbalisté Borussie Dortmund remizovali v 6. kole německé ligy na hřišti Norimberku 1:1 a zaznamenali první bodovou ztrátu v sezoně. Do utkání nastoupili oba čeští hráči v dresu domácích. Adam Hloušek odehrál více než hodinu, Tomáš Pekhart se na hřiště dostal na posledních deset minut. Bayern ve šlágru kola uspěl na hřišti Schalke 4:0, což je jeho vůbec nejvyšší výhra na hřišti týmu z Gelsenkirchenu.

Německá fotbalová liga - 6. kolo

Hamburk - Brémy 0:2 (32. a 90.+4 Petersen)

Hannover - Augsburg 2:1 (60. Sobiech, 89. Huszti z pen. - 51. Verhaegh z pen.)

Mohuč - Leverkusen 1:4 (82. Malli - 19. a 45.+1. Kruse, 39. Bender, 59. Kiessling)

Norimberk - Dortmund 1:1 (51. Nilsson - 38. Schmelzer)

Wolfsburg - Hoffenheim 2:1 (44. a 48. Olič - 15. Modeste)

Schalke - Bayern Mnichov 0:4 (21. Schweinsteiger, 22. Mandžukič, 75. Ribéry, 84. Pizarro)

Hamburk s Petrem Jiráčkem v základní sestavě nestačil doma na Brémy, za které odehrál 25 minut obránce Theo Gebre Selassie a připsal gólovou přihrávku. Po prohře v Lize mistrů s Neapolí Dortmund neuspěl podle představ ani v domácí soutěži.

Svěřenci trenéra Kloppa, jenž nechal odpočívat některé opory, se sice ujali vedení po přímém kopu Marcuse Schmelzera, po změně stran ale také ze standardní situace domácí vyrovnali. Centrovaný míč propadl k Peru Nilssonovi a ten nedal tvrdou ranou Romanu Weidenfellerovi v brance šanci. Norimberk i přes bodový zisk zůstává na patnáctém místě a na první ligovou výhru v ročníku stále čeká.

Bayern Mnichov si poradil se Schalke 4:0, když obhájce titulu poslali dvěma góly během jedné minuty do vedení 2:0 Bastian Schweinsteiger a Mario Mandžukič, který si připsal již čtvrtou ligovou branku. Po změně stran pak přidal další branku bavorského klubu Frank Ribéry a skóre uzavřel šest minut před koncem střídající Claudio Pizarro. Gólman Manuel Neuer vychytal proti svému bývalému týmu popáté čisté konto. Bayern se tak bodově dotáhl na vedoucí Dortmund, za kterým zaostává pouze vinou horšího skóre.

Trenér Guardiola poslal na hřiště tuto sestavu: Neuer - Rafinha, J. Boateng, Dante, Alaba - Robben (73. Müller), Schweinsteiger (78. Kirchhoff), Lahm, Kroos, Ribéry - Mandžukič (81. Pizarro). Hamburk již bez odvolaného trenéra Thorstena Finka nestačil doma na Werder Brémy a připsal si již čtvrtou porážku v sezoně. Naopak hosté se po třech porážkách dočkali výhry, kterou jim zařídil dvěma trefami útočník Nils Petersen. Na druhou trefu v nastavení mu nahrál český obránce Gebre Selassie.

Tři body si připsal Wolfsburg s Janem Polákem za výhru 2:1 nad Hoffenheimem, dalším Čechům se nedařilo. Mohuč se Zdeňkem Pospěchem v základní sestavě prohrála s Leverkusenem vysoko 1:4, když se o dvě branky hostů postaral Robbie Kruse. Dalším gólem hostů se Stefan Kiessling dotáhl na čelo tabulky ligových střelců s pěti zásahy v ročníku. Jan Morávek odehrál za Augsburg v duelu s Hannoverem 67 minut při porážce 1:2.