Juventus vyhrál a tři kola před koncem sezony obhájil italský titul

17:51aktualizováno  23:30
ŘÍM - Fotbalisté Juventusu slaví zisk 29. mistrovského titulu. Obhájce trofeje zdolal v 35. kole italské ligy na domácím hřišti Palermo 1:0 a tři kola před koncem má v čele náskok 14 bodů. Druhá Neapol už mu nemůže překazit další úspěch ani případnou výhrou ve večerním utkání s Interem Milán.

Radost fotbalistů Juventusu Turín foto: ČTK

Německý kanonýr Lazia Miroslav Klose se blýskl proti Boloni hned pěti góly a římský klub zvítězil 6:0. O zisku titulu pro Juventus rozhodl čtvrt hodiny po přestávce Arturo Vidal, který proměnil pokutový kop nařízený po faulu na Mirka Vučiniče. Chilský záložník se trefil potřetí v řadě a celkově zaznamenal již desátou ligovou trefu. Na úspěchu Juventusu už nezměnilo vyloučení Paula Pogby, který uviděl v 83. minutě zápasu červenou kartu za plivnutí na Salvatoreho Aroniku. Juventus vylepšil svou rekordní bilanci, o druhé místo se s 18 tituly dělí milánské kluby Inter a AC.

Kouč Antonio Conte i svou druhou sezonu na lavičce "Staré dámy" završil "scudettem". Klose se hlavní měrou podílel na úspěchu Lazia v domácím duelu s Boloňou. Německý střelec dal pět gólů v jednom zápase italské ligy jako první hráč od sezony 1985/86, kdy se podobně prosadil Roberto Pruzzo v dresu AS Řím proti Avellinu. Za rekordem Serie A zaostal o jednu trefu. Šestou branku Lazia přidal Hernanes a domácí díky vysoké výhře poskočili na sedmé místo, tři body od pohárových příček.

Český útočník Libor Kozák zůstal na lavičce náhradníků Lazia

Český útočník Libor Kozák zůstal na lavičce náhradníků Lazia. AC Milán zvítězil 1:0 nad FC Turín, zápas rozhodl šest minut před koncem Mario Balotelli devátou ligovou trefou od zimního příchodu z Manchesteru City. Domácí si upevnili třetí pozici se čtyřbodovým náskokem na Fiorentinu. AC Milán zvítězil 1:0 nad FC Turín, zápas rozhodl šest minut před koncem Mario Balotelli devátou ligovou trefou od zimního příchodu z Manchesteru City. Domácí si upevnili třetí pozici se čtyřbodovým náskokem na Fiorentinu.

Výhru Neapole nad Interem Milán řídil nejlepší ligový střelec Edinson Cavani, který se trefil hned třikrát. Poprvé se uruguayský útočník prosadil již po třech minutách, kdy si po přihrávce Gorana Panděva naběhl mezi obránce Interu, propálil gólmana a zaznamenal svůj druhý nejrychlejší gól v sezoně.

Z pokutového kopu pak vyrovnal za Inter Ricardo Álvarez, ze stejné situace ale vrátil Neapoli vedení Cavani. Po změně stran se trefil potřetí a vylepšil svůj účet v italské lize na 26 branek. AC Milán zvítězil 1:0 nad FC Turín, zápas rozhodl šest minut před koncem Mario Balotelli devátou ligovou trefou od zimního příchodu z Manchesteru City. Domácí si upevnili třetí pozici se čtyřbodovým náskokem na Fiorentinu.

Italská fotbalová liga - 35. kolo

Udine - Sampdoria Janov 3:1 (29. a 52. Di Natale, 87. Muriel - 34. Eder)
AC Milán - FC Turín 1:0 (84. Balotelli)
Catania - Siena 3:0 (14., 52. a 71. Bergessio)
FC Janov - Pescara 4:1 (30. a 54. Borriello, 19. Floro Flores, 70. Bertolacci - 35. Sculli)
Juventus Turín - Palermo 1:0 (59. Vidal z pen.)
Parma - Bergamo 2:0 (45. Parolo, 60. Biabiany)
Lazio Řím - Boloňa 6:0 (22., 36., 39., 50. a 61. Klose, 32. Hernanes)
Neapol - Inter Milán 3:1 (3., 33. z pen. a 78. Cavani - 23. Álvarez z pen.)

20. Pescara 35 6 4 25 26:74 22

Poznámka: Sieně bylo odečteno šest bodů, Bergamu 2 body, FC Turín a Sampdorii Janov 1 bod.

Zvolte jméno roku 2024 a vyhrajte Nutrilon a Hami v celkové hodnotě 130.000 Kč

Každý týden můžete získat zajímavé balíčky od značek Nutrilon a Hami v celkové hodnotě 130.000 Kč. Hrajte s námi a získejte hlavní výhru, balíček s...