18. listopadu 2008 17:55 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Fotbalový náfuka Cristiano Ronaldo se naparuje

Cristiano Ronaldo (dres číslo 7) se prosadil střelecky také proti West Bromwich Albion. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Cristiano Ronaldo (dres číslo 7) se prosadil střelecky také proti West Bromwich Albion. | foto: AFP

SAO PAULO Střelec Manchesteru United Cristiano má sebevědomí na rozdávání. Třiadvacetiletý fotbalista je prý natolik dobrý, že by měl v anketě FIFA o nejlepšího hráče světa obsadit nejen první, ale i druhé a třetí místo.

"Myslím, že jsem udělal všechno potřebné, abych cenu získal. A chci toho udělat mnohem víc - vyhrát všechno, co je možné," řekl Ronaldo v rozhovoru pro brazilský list O Estado de Sao Paulo. "Jsem první, druhý a třetí nejlepší hráč světa," dodal v žertu. "Jsou tu ale i další dobří kandidáti. Například Kaká, Lionel Messi a Fernando Torres," přidal.

Ronaldo, kterého ve středu čeká s portugalskou reprezentací přípravný zápas proti Brazílii, pomohl United v uplynulé sezoně 43 góly k vítězství v Lize mistrů i Premier League.

Přes famózní loňskou formu a solidní podzimní návrat po zranění by se ovšem měl mladý Portugalec naučit trochu pokory. Navíc trofej pro nejlepšího fotbalistu hrajícího v Evropě se dává za výkony po celý rok a Ronaldo její část promarodil a Portugalsko na EURO vypadlo již ve čtvrtfinále.

Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz