13. února 2015 15:16 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Pomohla mu amnestie, teď je trenér Hřídel za pronásledování ve vazbě

Martin Hřídel v roce 2010 trénoval Příbram. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Martin Hřídel v roce 2010 trénoval Příbram. | foto:  Michal Sváček, MAFRA

PRAHA/KLADNO Někdejší prvoligový fotbalový trenér Martin Hřídel je ve vazbě kvůli opakovanému pronásledování bývalé přítelkyně. Kladenský soud mu za to na konci loňského roku vyměřil 14 měsíců vězení. Hřídel se proti rozsudku odvolal a kauzu bude příští týden řešit krajský soud.

Kouč se tak dozví, jestli definitivně skončí za mřížemi. ČTK to dnes řekli mluvčí soudů Ivo Poštolka a Zuzana Steinerová.

Bývalý trenér ligových fotbalistů Kladna nebo Příbrami měl kvůli pronásledování přítelkyně problémy již v minulosti. Soud mu nejprve na začátku roku 2012 vyměřil patnáctiměsíční podmínku. Uložil mu také dohled probačního úředníka, který ho má během tříleté zkušební doby kontrolovat zejména kvůli pití alkoholu.

Neunesl rozchod

Trest mu však podle zdroje ČTK smazala amnestie bývalého prezidenta Václava Klause. Žaloba tehdy vinila Hřídela z trestných činů nebezpečného vyhrožování, vydírání, porušování domovní svobody a krádeže. Údajně neunesl rozchod s přítelkyní a od září 2010 do července 2011 ji na několika místech v Kladně obtěžoval.

Podle obžaloby ženu pronásledoval v zaměstnání i v jejím bydlišti a citově ji vydíral. Situace vyvrcholila, když Hřídel bývalou přítelkyni napadl. Tehdy mu hrozily až čtyři roky vězení.

Podle nové obžaloby začal bývalou přítelkyni znovu pronásledovat, a to nejméně od loňského března do října. Podle spisu bývalé družce posílal SMS zprávy a telefonoval jí, čekal na ni před domem, snažil se dostat do jejího bytu nebo ji doprovázel do práce, kde ji obtěžoval. Dopustil se tím podle státních zástupců nebezpečného pronásledování a porušení domovní svobody.

ČTK, Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!