6. září 2010 21:08 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Fotbalovým trenérem desetiletí byl vyhlášen Brückner

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Karel Brückner. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Karel Brückner. | foto:  Viktor Chlad, Lidové noviny

OLOMOUC Vítězem ankety Trenér desetiletí hledající nejlepšího fotbalového kouče posledních deseti let byl dnes večer na olomoucké radnici vyhlášen bývalý reprezentační trenér Karel Brückner.

Místní rodák vyhrál u osmapadesáti z 69 členů Unie českých fotbalových trenérů (UČFT), která anketu vyhlásila. Na druhé místě s velkým odstupem skončil Vítězslav Lavička, jen o bod zpět skončil František Komňacký. Celkem alespoň jeden hlas dostalo dvaadvacet trenérů.

"V životě trenérů jsou prostší věci, než velké šampionáty a velké úspěchy. Podobné pocity mají trenéři v nižších soutěžích či u mládeže," prohlásil Brückner na dnešním slavnostním večeru.
Karel Brückner se svými ovečkami před zápasem s Tureckem 

"Především vás musí uznávat hráči, pak přijdou úspěchy. To platilo a platí o reprezentaci i klubové práci," dodal poté, co mu vestoje tleskal zaplněný sál.

Vyhlásit anketu o nejlepšího trenéra posledního desetiletí se prý unie rozhodla už v roce 2001, kdy zvolila nejlepším trenérem století Václava Ježka. A vyhlášení v Olomouci bylo symbolické jako poděkování Brücknerovi, který dodnes na Hané žije.
Karel Brückner udílí taktické pokyny svým hráčům při svém posledním reprezentačním utkání

"Když jsme se rozhodli vyhlásit anketu právě zde, už tehdy jsme tušili, kdo v ní zvítězí," uvedl Verner Lička, který je předsedou organizace, která sdružuje kouče s nejvyššími profilicencemi.

Výsledky ankety Trenér desetiletí

1. Karel Brückner (v hodnoceném období 2001-2010 trénoval ČR 21 a ČR A) 300 bodů
2. Vítězslav Lavička (Sparta, Žižkov, Liberec, ČR 21, Sydney) 86
3. František Komňacký (Zlín, Žilina, Púchov, Ostrava, MFK Ružomberok, SKA Rostov, Jablonec) 85.

Další pořadí: 4. Karel Jarolím 62, 5. Jaroslav Hřebík 23, 6. Miroslav Soukup 21, 7. Ivan Hašek 20, 8. Jozef Chovanec 14, 9. Jakub Dovalil 13, 10. Karel Večeřa 8.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz