14. srpna 2010 12:57 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Francouzský profesor Arséne Wenger prodloužil v Arsenalu smlouvu o tři roky

Arséne Wenger. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Arséne Wenger. | foto: Reuters

LONDÝN Francouzský trenér Arséne Wenger povede fotbalisty Arsenalu až do června 2014. Dnes podle očekávání prodloužil s londýnským týmem smlouvu o tři roky a při jejím dodržení na lavičce "kanonýrů" stráví bezmála osmnáct let.

"Moje srdce patří Arsenalu a mým přáním je vidět ho vyhrát trofeje," uvedl šedesátiletý kouč pro klubové internetové stránky. "Můj závazek a odhodlání jsou silné jako vždy. Podpis nové smlouvy znamená, že uvidím tuto talentovanou partu hráčů, až naplní svůj potenciál. Věřte mi, jsou k tomu blízko," věřil kouč ve vzestup Arsenalu.

Wenger získal s londýnským klubem tři ligové tituly a čtyřikrát vyhrál Anglický pohár, na trofej ale se svým tradičně mladým kádrem čeká už od roku 2005, kdy naposledy zvítězil v poháru. Poslední ligový triumf je ještě starší, datuje se do sezony 2003/2004. Prodloužený kontrakt francouzského trenéra ocenil i ředitel Arsenalu Peter Hill-Wood.

"Arséne klub v posledních čtrnácti letech skvěle proměnil. Vzrušující a působivý způsob hry, který s ním předvádí, navíc obdivují lidé po celém světě," uvedl na adresu nejdéle působícího vládce lavičky v historii Arsenalu.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz