Středa 6. prosince 2023, svátek má Mikuláš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Frappartová bude jako první žena řídit Superpohár UEFA, duel mezi Liverpoolem a Chelsea

Sport

  17:03
PRAHA/ISTANBUL - Francouzská rozhodčí Stéphanie Frappartová se 14. srpna zapíše do fotbalové historie. Jako první žena totiž bude řídit významný zápas mužů pořádaný UEFA, která ji dnes delegovala pro Superpohár mezi Liverpoolem a Chelsea.

Stephanie Frappartová řídící finále MS žen ve fotbale. foto: Reuters

Pětatřicetiletá Frappartová před necelým měsícem rozhodovala finále mistrovství světa fotbalistek v Lyonu a její dvě asistentky jí budou pomáhat i za dva týdny v Istanbulu, kdy se o trofej utkají vítěz Ligy mistrů Liverppol a šampion Evropské ligy Chelsea.

„Potenciál ženského fotbalu nemá žádné limity. Věřím, že schopnosti a oddanost Stéphanie budou inspirací pro miliony dívek a žen v celé Evropě a ukáže jim, že každý sen se může stát skutečností,“ řekl šéf Evropské fotbalové unie Aleksander Čeferin.

Frappartová od dubna píská jako první žena zápasy mužů ve francouzské lize. V soutěžích UEFA se už dříve objevila Švýcarka Nicole Petignatová, jež dostala důvěru v předkolech Poháru UEFA v letech 2003 až 2009.

Autor:

Aby byly potraviny čerstvé: Soutěžíme o chladící kapsy od Nowaca
Aby byly potraviny čerstvé: Soutěžíme o chladící kapsy od Nowaca

Chladící tašky jsou užitečné pro udržení potravin a nápojů chladných, když jste mimo domov. Jsou skvělé i pro každodenní použití, například při...