23. června 2008 15:31 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Frings připraven na Turky

Torsten Frings (vlevo) a Arne Friedrich, spoluhráči z německé reprezentace | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Torsten Frings (vlevo) a Arne Friedrich, spoluhráči z německé reprezentace | foto: ČTK

TENERO Němečtí fotbalisté už mohou ve středečním semifinále mistrovství Evropy proti Turecku využít i záložníka Torstena Fringse. Jednatřicetiletý hráč se úspěšně zotavuje ze zlomeniny žebra a může nastoupit se speciální bandáží.

Frings si zlomil žebro v posledním utkání základní skupiny proti Rakousku. "Už trénuje úplně normálně s ostatními, jen musí nosit ochrannou bandáž. Prý s tím žádný problém nemá, jen se asi bude muset smířit s trochu nepříjemnou bolestí. Hrát ovšem může," prohlásil dnes německý trenér Joachim Löw.

K dispozici má kompletní kádr, zatímco zdecimovaní Turci mají problém poskládat i lavičku náhradníků. Návrat Fringse udělal Löwovi radost, ale nezbytně jej nepotřebuje. Ve čtvrtfinále proti Rakousku postavil doprostřed zálohy hned dva defenzivní hráče Thomase Hitzelspergera se Simonem Rolfesem a oba se mu odvděčili skvělým výkonem.

"Frings je náš klíčový hráč. Na jednu stranu bych ho chtěl postavit, na druhou zase nechci rozbíjet vítěznou sestavu. Budu mít hodně těžké rozhodování," uvedl Löw.
jtb ura

ČTK

BMW Řada 5 3,0...
BMW Řada 5 3,0...

r.v. 2012, naj. 55 000 km, diesel
950 000 Kč (s DPH)

Najdete na Lidovky.cz