29. června 2008 14:26 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Fulham se prý zajímá o ´Chorvata´ Svěrkoše

Svěrkoš je horké zboží. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Svěrkoš je horké zboží. | foto: AFP

LONDÝN Český reprezentační útočník Václav Svěrkoš by se mohl z Baníku Ostrava stěhovat do anglické Premier League. Podle britského nedělníku News of the World, který čtyřiadvacetiletého fotbalistu označil za Chorvata, je Fulham připraven za Svěrkoše nabídnout pět milionů liber (asi 150 milionů korun).

Trenér londýnského celku Roy Hodgson věří, že nejlepší střelec uplynulého ročníku první ligy dokáže nahradit nepříliš úspěšné útočníky Fulhamu. Diomansy Kamarovi a Davidu Healymu se ve skončené sezoně nedařilo a dohromady nastříleli jen devět gólů a tým i kvůli nim bojoval do posledního kola o udržení mezi anglickou elitou. "Svěrkoš si udělal jméno v německém Mönchengladbachu a poté se vrátil zpět do Chorvatska," napsal nedělník, který článek uvedl nadtitulkem: Trenér Hodgson chce chorvatského střelce.

Dosavadními zájemci o služby střelce, který gólem do sítě Švýcarska otevřel střelecký účet mistrovství Evropy a zařídil jediné vítězství české reprezentace na turnaji, byli ruský Saturn MO a FK Moskva.

ČTK