31. května 2010 12:00 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Futsalová hvězda Lukáš Rešetár: U fotbalu jsem měl malou šanci

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Futsal: Lukáš Rešetár (uprostřed) v ligovém zápase. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Futsal: Lukáš Rešetár (uprostřed) v ligovém zápase. | foto: www.fkerapack.cz/ Ivana Hošková

PRAHA Doma má bronzovou medaili z mistrovství Evropy, byl vyhlášen nejlepším ligovým hráčem minulého roku a patří mezi pár profesionálních futsalistů v Česku. Útočník Chrudimi Lukáš Rešetár (27) je dodnes rád, že nezůstal u fotbalu ve Viktorii Plzeň.

Jaké to je být futsalistou v Česku?
Záleží hodně na tom, v jakém jste týmu. Hodně se totiž liší. V Chrudimi hraju jako profesionál. Futsal mě živí, nemusím chodit do práce. Kluci v jiných klubech do ní ale chodí, hrají fotbal a futsal mají jen jako koníček.

TÉMA LN: Kouzlo futsalu. Mladší bratr klasického fotbalu získává lesk - VÍCE ČTĚTE ZDE!

Strávil jste dva a půl roku v týmu Brodosplit Split. Je chorvatská liga kvalitnější?
Když jsem do Splitu odcházel, byly tam mnohem lepší podmínky než u nás. Klub dokázal přilákat kvalitní zahraniční hráče, hlavně Srby a Brazilce. A na zápasy tam chodilo o dost víc fanoušků.

Proč jste se tedy v roce 2008 vracel domů?
Split byl zvyklý vyhrávat, a nám se podařilo skončit dvakrát na druhém místě, což byl neúspěch. Navíc mám rodinu a dvě děti. Pro ně tam nebylo optimální prostředí. Taky mi přišla zajímavá nabídka z Chrudimi.

Změnila se za tu dobu česká liga hodně?
Kvalitou už snese srovnání s tou chorvatskou. Celková prezentace šla nahoru, futsal se hodně medializoval a přišlo mnoho zahraničních hráčů.

Futsal: Lukáš Rešetár (v červeném) v ligovém zápase Chrudimi proti Slavii.

Hodně futsalistů začíná u fotbalu. Je to i váš případ?
Hrával jsem za mládež a rezervu ve Viktorii Plzeň. Neviděl jsem tam ale žádnou šanci prosadit se do áčka. Trenéři se pořád měnili a vodili si nové, zkušenější hráče. Po roce a půl jsem rezignoval a zkusil futsal. Když mě pozvali do reprezentačního výběru do jedenadvaceti let, začal jsem věřit, že můžu něčeho dosáhnout.

Takže zpětně nelitujete, že jste dal přednost futsalu?
Je akčnější a zábavnější, máte víc kontaktů s balonem. Jsem rád, že jsem zvolil futsal, dostal jsem se do reprezentace a měl šanci podívat se do světa.

Ještě si klasický fotbal někdy zahrajete?
Nastupuju za Pardubice. Nevím ale, jestli budu pokračovat. Fotbal je pro mě jen doplněk a je otázka, jestli ho budu stíhat, protože jsme postoupili do ČFL.

Najdete na Lidovky.cz