4. června 2008 15:37 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Galásek: Evropa nám sedí víc

Galásek je veterán reprezentace.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Galásek je veterán reprezentace. | foto: ČTK

SEEFELD Čeští fotbalisté sklízejí v posledních letech úspěchy vesměs na evropských akcích, zatímco při měření sil se soupeři z Afriky a jiných světadílů mívají potíže. Podle českého záložníka Tomáše Galáska je to i proto, že evropští soupeři jsou lépe k přečtení.

To by podle něj mělo platit i na letošním šampionátu, který pro český tým startuje v sobotu. Pro Galáska to bude poslední reprezentační akce - dnes potvrdil svá dřívější slova, že po Euru v národním týmu končí.


Galásek je jedním z posledních pamětníků generace, která hrála v národním týmu už koncem minulého století. Má proto na co vzpomínat a srovnávat. "Mistrovství Evropy je lepší v tom, že v něm je pozornost koncentrována do více známých týmů, zatímco na světovém turnaji dorazí řada neznámých týmů. I pro nás to je dobře, lépe se dokážeme na soupeře připravit a soupeře přečíst," míní pětatřicetiletý záložník na prahu poslední velké akce své kariéry.


Na jeho plánu v národnímu mužstvu skončit se nic nemění. "Již dříve jsem to oznámil a nehodlám nic přehodnocovat. Do týmu se dostala i kvůli zraněním v poslední době řada nových hráčů, kteří se určitě postarají o kvalitu i v budoucnu," uvedl na dnešní tiskové konferenci v Seefeldu záložník Norimberku, kde možná předčasně skončí už v létě.

"Jsem trenéru Brücknerovi vděčný, že mi dal v této kvalifikaci tolik šancí. Budu akceptovat jakoukoliv jeho volbu, důležitý je týmový úspěch," tvrdil Galásek. Jako jediný zůstal z dřívější hvězdné sestavy, v níž vedle něj hrávali Nedvěd, Poborský, Šmicer, ale také Rosický. "To je pravda, ale ti současní kluci už občas do týmu nahlédli a měli dost šancí se sehrát. Nyní spoléháme spíše na týmový výkon a bylo by fajn, kdybychom znovu uspěli. Rozhodně máme na to, abychom se se všemi soupeři měřili," uzavřel své vyprávění Galásek, nejstarší člen očekávané základní sestavy pro vstupní duel ME.

ČTK

TEST PLEN: Deset miminek jim dalo pořádně zabrat
TEST PLEN: Deset miminek jim dalo pořádně zabrat

Maminky z eMimina otestovaly nové plenky Pampers z řady Premium care. Nejmenší miminka i větší batolata je podrobila důkladnému zkoumání. Prošly Pampersky zátěžovým testem?