2. června 2008 15:24 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Gazzu opět přemohl démon alkohol

Pivečko pijem, vesele žijem, desítku dvanáctku do sebe lijem. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pivečko pijem, vesele žijem, desítku dvanáctku do sebe lijem. | foto: ČTK

LONDÝN Někdejší slavný fotbalista Paul Gascoigne letos už podruhé skončil v psychiatrické léčebně. Dvaačtyřicetiletý "Gazza" byl v neděli v anglickém zákona o duševním zdraví umístěn do léčebny.

Gascoigne byl letos podruhé umístěn do léčebny.  "Zavolali nás v neděli kolem půl jedné kvůli muži, který vypadal nemocně a byl velmi rozrušený. Hlídka ho poté převezla do nemocnice, aby mohl být vyšetřen. Nakonec byl zadržen na základě zákona o duševním zdraví," řekl mluvčí policie v Hemel Hempsteadu.

Někdejší anglická hvězda byla policií do léčebny umístěna poprvé letos v únoru, když dostala záchvat zuřivosti v hotelu Hilton v Gatesheadu. V nemocnici tehdy strávil Gascoigne čtrnáct dnů.
Začátkem května mu navíc policie podle listu The Sun zabránila v jednom z londýnských hotelů v pokusu o sebevraždu, když se bývalý záložník chtěl ve vaně podřezat nožem.

Gascoigne v kariéře nastupoval mimo jiné za Newcastle, Tottenham, Lazio Řím a Glasgow Rangers. Za anglickou reprezentaci odehrál 57 zápasů a patřil k největším hvězdám své generace. Kariéru i život mu však zničila závislost na alkoholu, ze které se nikdy nedokázal vyléčit.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!