Čtvrtek 18. dubna 2024, svátek má Valérie

Gebre Selassie zařídil Brémám gólem remízu s Hoffenheimem

18:00
BERLÍN - Český obránce Theodor Gebre Selassie v prvním jarním bundesligovém kole zařídil fotbalistům Werderu Brémy vyrovnávacím gólem remízu 1:1 s Hoffenheimem. Jednatřicetiletý reprezentant se střelecky prosadil podruhé v sezoně.

Theo Gebre Selassie (vepředu) zajistil Brémám cenný bod. foto: Reuters

Sparta zaplatí za Stanciua rekordních 128 milionů, do Slavie přichází stoper Pokorný

O záchranu bojující Brémy prohrávaly od 39. minuty, kdy českého brankáře Jiřího Pavlenku překonal hlavičkující Benjamin Hübner. Domácí však po přestávce přidali a dočkali se vyrovnání.

Po rohovém kopu v 75. minutě propadl míč ke Gebre Selassiemu, který se zblízka nemýlil.

Výsledky 18. kola:

Augsburg - Hamburk 1:0 (45. Ku Ča-čchol),
Brémy - Hoffenheim 1:1 (63. Gebre Selassie - 39. Hübner),
Eintracht Frankfurt - Freiburg 1:1 (28. Haller - 51. Koch),
Hannover - Mohuč 3:2 (33., 38. z pen. a 75. Fullkrug - 26. Muto, 31. Hack),
Stuttgart - Hertha Berlín 1:0 (78. vlastní Stark),
Lipsko - Schalke 3:1 (41. Keita, 69. Werner, 71. Bruma - 55. Naldo).

Brémy jsou po remíze stále v sestupovém pásmu, ale od příček zajišťujících záchranu je dělí jediný bod.

Hoffenheim, za který odehrál celý zápas obránce Pavel Kadeřábek, sice po třech porážkách za sebou konečně bodoval, avšak promarnil možnost posunout se v neúplné tabulce na třetí místo.

Na soupisce Herthy se poprvé od říjnového zranění kolena a následné operace objevil záložník Vladimír Darida, ale do utkání ve Stuttgartu nakonec nezasáhl.

Pouze z lavičky náhradníků tak sledoval, jak o vítězství domácích rozhodl nešťastný vlastní gól Niklase Starka.

Lipsko zvládlo duel se Schalke a po výhře 3:1 sesadilo soupeře z druhého místa.

Na něm má před týmem z Gelsenkirchenu jednobodový náskok a o další dva body je zpět jsou Leverkusen s Dortmundem, který má však k dobru nedělní zápas s Wolfsburgem.