Úterý 26. září 2023, svátek má Andrea
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Generálka bude bez Rosického

Sport

  10:05
PRAHA - Do generálky na světový šampionát proti Trinidadu a Tobagu nepůjde český tým v plné síle. Přetrvávající zdravotní potíže nepustí na trávník klíčového muže Tomáše Rosického. Do hry nezasáhne ani kapitán Tomáš Galásek a dlouhodobě zraněný Vladimír Šmicer.

Tomáš Rosický v obležení novinářů. foto: Michal KrumphanzlČTK

„Můžu zatím jen vyklusávat. Pár dní to ještě bude trvat, potřebuju čas,“ sdělil Rosický smutným hlasem po včerejším tréninku na Strahově. Stále jej zlobí natažený stehenní sval. Kvůli němu už vynechal úterní duel s Kostarikou. „Když zvedám nohu, cítím bolest,“ postěžoval si.

Přestože pondělní vyšetření na magnetické rezonanci žádný nález neukázalo, bolesti ustupují jen mírně. „Natažený sval žádné vyšetření neodhalí. Je důležité, že jsme mohli vyloučit to špatné. Že by nemohl jet na šampionát,“ řekl lékař týmu Petr Krejčí. „V Tomášově případě je perspektiva směrem k šampionátu velká,“ dodal.

Nedvěd: Je to mrzuté
Rosický včera působil skleslým dojmem, zranění jeho náladu poznamenalo. „Vrátilo mě to zpátky. Než k tomu došlo, cítil jsem se skvěle,“ krčil rameny. „Kdy budu fit, nedokážu odhadnout. Do zápasu s Amerikou to bude snad dobré,“ věřil. Přestože se šampionát neúprosně blíží, absence klíčového muže zatím kouče Karla Brücknera z klidu nevyvádí.

„Nervózní z toho nejsem. Když vynechá jeden přípravný zápas, není to důležité ani když jde o generálku. My ho potřebujeme hlavně na utkání se Spojenými státy. A to hrajeme až za dvanáct dní,“ uvedl Brückner, který původně plánoval, že proti Trinidadu a Tobagu pošle nejsilnější sestavu. Teď musí doufat, že svůj tah bude moci uskutečnit 12. června v Gelsenkirchenu. „Je to mrzuté, ale nedá se nic dělat. Důležité bude, abychom byli kompletní na mistrovství světa,“ prohlásil Pavel Nedvěd.

V sobotu nenastoupí ani Tomáš Galásek. Trénink absolvoval pod dohledem fyzioterapeuta Karla Mališe. Celou hodinku strávili protahováním a posilováním. „I u něho je perspektiva k mistrovství velká,“ pověděl Krejčí.

Největší otazník stále visí nad Vladimírem Šmicrem. Ten se včera zapojil do hry, blýskl se dokonce parádním volejem. Podle svých slov však nešel naplno. „Chtěl jsem si s klukama zahrát, abych pořád jen neběhal dokola. Ale šel jsem na půl plynu,“ prohlásil Šmicer.
Autoři: