17. září 2015 21:37, aktualizováno  22:20 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

FIFA vyhodila Blatterovu pravou ruku Valckeho. Kvůli podezření z korupce

Nyní už bývalý generální sekretář FIFA Jerome Valcke. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nyní už bývalý generální sekretář FIFA Jerome Valcke. | foto: ČTK

PRAHA Mezinárodní fotbalová asociace FIFA ve čtvrtek s okamžitou platností uvolnila ze všech funkcí svého generálního sekretáře Jéromea Valckeho. Zároveň FIFA oznámila, že vyzvala svou etickou komisi, aby se zabývala obviněními týkajícími se Valckeho. Federace obvinění nekonkretizovala, podle všeho se ale týkají prodeje vstupenek na loňské mistrovství světa.

Bývalý ticketingový partner FIFA ve čtvrtek oznámil, že se některé lístky na MS v Brazílii prodávaly až za trojnásobek jejich ceny. Valcke údajně s prodejem vstupenek na černém trhu souhlasil a měl z toho profit.

Čtyřiapadesátiletý Francouz Valcke byl generálním sekretářem FIFA od roku 2007. Byl pravou rukou prezidenta Seppa Blattera, za jehož působení mezinárodní federace čelila korupčním aférám, jež vyvrcholily zatýkáním před květnovou volbou prezidenta FIFA. Blatter příští rok ve funkci skončí, svůj odchod spolu s šéfem naznačil už dříve i Valcke.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz