Haaland gólem v nastavení oddálil mistrovské oslavy Bayernu, Brémy po výhře živí šance na záchranu

Mats Hummels slaví vítěznou branku se střelcem Erlingem Haalandem. foto: Reuters

Berlín - Fotbalisté Dortmundu zvítězili díky brance Erlinga Haalanda z páté minuty nastavení v německé lize v Düsseldorfu 1:0 a oddálili mistrovské oslavy Bayernu Mnichov. Bývalý český reprezentant Theodor Gebre Selassie se asistencí podílel na výhře Brém 5:1 nad posledním Paderbornem.
  17:47aktualizováno  20:26

Pokud by Borussia v Düsseldorfu prohrála a Bayern večer zdolal Mönchengladbach, mohl si zajistit osmý titul za sebou. Zásluhou střídajícího Haalanda, který se trefil hlavou, se Dortmund přiblížil bavorskému celku na čtyřbodový rozdíl. Sehrál však o zápas víc.

V souboji dvou nejhorších týmů bundesligy nejprve kosovský záložník Brém Milot Rashica neproměnil v 19. minutě penaltu. O necelou minutu později jeho zklamání zažehnal spoluhráč Davy Klaassen, jenž se hlavou opřel do Gebre Selassieho centru a otevřel skóre. V 32. minutě uviděl rekordní 17. žlutou kartu v ligové sezoně domácí záložník Klaus Gjasula, čímž překonal Tomasze Hajta, jenž v dresu Duisburgu v ročníku 1998/99 nasbíral o jednu žlutou méně.

Do konce poločasu rozhodli o triumfu Brém Juja Osako a znovu Klaassen. Čtvrtou trefu Werderu přidal Maximilian Eggestein. Hostujícího gólmana Jiřího Pavlenku překonal zblízka Abdelhamid Sabiri. Konečné skóre zařídil v nastavení Niclas Füllkrug.

Fotbalisté Dortmundu neslaví branku zrovna vzorně. Alespoň si neplácají, ale...
Hráči BVB a Herthy Berlín před utkáním za zavřenými dveřmi reagovali na situaci...

Předposlední Brémy ztrácí bod na šestnáctý Düsseldorf, který drží barážovou pozici, a tři body na Mohuč, jež je na první pozici znamenající záchranu v soutěži. Mohuč má ale k dobru nedělní souboj s Augsburgem.

Hertha Berlín, za niž odehrál celý zápas český reprezentant Vladimír Darida, podlehla doma Frankfurtu 1:4. Krzysztof Piatek poslal v 24. minutě Herthu do vedení, jenže v závěru poločasu byl vyloučen Dedryck Boyata a hosté po změně stran v početní výhodě čtyřikrát udeřili. Dvakrát se prosadil André Silva.

Wolfsburg doma remizoval s Freiburgem 2:2, přestože po 27 minutách vedl 2:0. Oba góly zařídil Wout Weghorst, který se jednou trefil z penalty. Další dvě branky neuznal domácím videorozhodčí, a tak Freiburg na přelomu poločasů srovnal.

V souboji dvou nováčků zvítězil Union Berlín na hřišti Kolína nad Rýnem 2:1. Union v lize naplno bodoval po sedmi kolech, domácí čekají na výhru stejnou dobu.