27. února 2018 18:55 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Hádka o Neymara: Běž se zraněním na operaci, tlačí Brazílie

Brazilský fotbalista Neymar je zraněný | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Brazilský fotbalista Neymar je zraněný | foto: Reuters

Paříž Hvězdný brazilský útočník Neymar se ocitl uprostřed sporu mezi svým klubem Paris Sanit-Germain a brazilským fotbalovým svazem. Přou se o to, jestli by měl šestadvacetiletý hráč jít se zraněným kotníkem na operaci.

Rodák ze Sao Paula se lídrovi francouzské ligy zranil v nedělním utkání proti Olympique Marseille, když špatně došlápl a kromě výronu si podle PSG způsobil i vlasovou zlomeninu páté nártní kosti. Ze hřiště byl odnesen na nosítkách s hlavou v dlaních. (zranění je na videu od času 2:25)

Manažer týmu Unai Emery sice prohlásil, že vyhlídky na Neymarův start v odvetě Ligy mistrů proti Realu Madrid, která se hraje příští úterý, jsou optimistické. Zdroje kolem hráče se shodují spíše na tom, že bude zřejmě potřeba operace. PSG první duel osmifinále s madridským týmem ztratilo 1:3.

Samotného hráče a klub, který ho v létě podepsal za rekordních 200 milionů liber, čeká velké rozhodování. Případná operace by ho totiž zřejmě vyřadila ze zbytku klubové sezony, ale byl by připraven reprezentovat Brazílii na mistrovství světa v Rusku, které začíná v polovině června.

Brazilský fotbalista Neymar je zraněný

Brazilský fotbalista Neymar je zraněný

O Neymarovi je známo, že nerad hraje s obstřiky proti bolesti, moc chce reprezentovat a hraní s injekcemi by mu zřejmě nedovolilo nastoupit v Rusku. Pokud by navíc dál hrál s vlasovou zlomeninou, mohl by si nohu ještě víc poranit, což by ho vyřadilo jak z Ligy mistrů, tak z Mistrovství světa. 

Brazilský fotbalový svaz tlačí, aby operace proběhla co nejrychleji a Neymar měl čas dát se před šampionátem ještě do formy. Naopak PSG je ohledně celé situace velmi trpělivý.

„Počkáme, až ustoupí otok kotníku, abychom ho mohli nechat pořádně prohlédnout. Dnes jsem mluvil s doktorem a zatím zvažujeme všechna možná řešení, která probereme i s hráčem. Rozhodně se nechceme nijak unáhlit,“ dodal Emery.

Jakub Eichler

Advantage Consulting, s.r.o.
DISPONENT LOGISTIKY

Advantage Consulting, s.r.o.
Pardubický kraj
nabízený plat: 25 000 - 40 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz