3. listopadu 2018 6:00 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Hapal bude s tak nízkým platem slovenským zbohatlíkům pro srandu, zlobí se Golonka

Pavel Hapal. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pavel Hapal. | foto:  Michal Růžička, MAFRA

bratislava Slovenská média v tomto týdnu odhalila, že Pavel Hapal bude v novém angažmá na lavičce slovenské fotbalové reprezentace měsíčně brát 15 tisíc eur (asi 375 tisíc korun). Podle legendárního slovenského hokejisty a někdejšího kapitána československé reprezentace Jozefa Golonka bude Hapal s tak nízkým platem hráčům pobírající miliony jen pro smích.

„To je směšná suma, ne plat. Jaký bude mít respekt před hráči, kteří vydělávají milióny? Měl by mít víc,“ řekl Golonka v rozhovoru pro sport24.pluska.sk.

Hapal, který v říjnu nahradil u kormidla týmu někdejšího bývalého československého reprezentanta Jána Kozáka, si navíc Golonka nezískal ani proto, že chce zpátky do týmu přivést záložníka Miroslava Stocha, jehož Kozák z kádru kvůli špatné disciplině vyřadil.

„Hapal řekl, že nic měnit nebude a navíc přivede dalšího do partičky (Stocha), tak jak to pak má vypadat,“ zlobí se Golonka.

Bývalý československý reprezentant Jozef Golonka.

Bývalý československý reprezentant Jozef Golonka.

„Tihle hráči jezdí do reprezentace na výlet a dělají si tam, co chtějí. Proč se nechovají tak, jako v klubech, kde si něco podobného nedovolí?“ ptá se 80letá legenda.

Problém navíc má Golonka s tím, že se Hapal neosvědčil v pražské Spartě, odkud byl vyhozen už po 1. kole letošního ročníku Fortuna ligy.

„Na lavičku si sedne člověk, se kterým Sparta předčasně ukončila spolupráci a teď je trenérem národního týmu. To je rarita!“ zakončil Golonka.

larJaroslav Šindelář

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!