3. června 2008 16:10 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Hapal koučem Mladé Boleslavi

Nový trenér Mladé Boleslavi Pavel Hapal. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nový trenér Mladé Boleslavi Pavel Hapal. | foto: ČTK

MLADÁ BOLESLAV Novým trenérem fotbalistů Mladé Boleslavi se stal Pavel Hapal. Osmatřicetiletý kouč podepsal s klubem smlouvu na dobu neurčitou.

Bývalý reprezentant Hapal naposledy vedl Nitru, s kterou ještě o minulém víkendu úspěšně bojoval o třetí místo ve slovenské lize, což bere jako největší úspěch v dosavadní trenérské kariéře. Nyní by na něj rád navázal v Mladé Boleslavi.

"Viděl jsem Mladou Boleslav v několik utkáních a je zde hodně kvalitních hráčů", řekl Hapal.. Jsou na ně určitě nabídky a nyní je dost brzo mluvit o změnách v kádru. První posilou týmu by mohl být Luboš Pecka, který se stal loni v barvách Mladé Boleslavi králem ligových střelců a poté odešel na hostování do druholigové Alemannie Cáchy. 

Hapal začal svoji hráčskou ligovou kariéru v roce 1986 v Olomouci, kde působil s roční přestávkou v Dukle Praha až do roku 1992, a zažil s týmem i úspěšné vystoupení v Poháru UEFA. Poté zamířil do Bayeru Leverkusen, hrál také za španělské Tenerife, Spartu Praha a České Budějovice.

V lize odehrál 181 zápasů, v nichž vstřelil 55 gólů. V reprezentaci nastoupil k 31 utkáním a dal jednu branku. S trénováním začal Hapal v roce 2004 v Opavě, v české lize vedl také Zlín a Baník Ostrava.

ČTK