31. března 2008 16:20 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Hartig dostal padáka

Hartig svou prvoligovou kariéru odstartoval v Bohemians. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hartig svou prvoligovou kariéru odstartoval v Bohemians. | foto: Jan Zátorský, Lidové noviny

OLOMOUC Olomoucký fotbalista Lukáš Hartig dostal za nedávnou potyčku v baru od vedení klubu výpověď. Představenstvo svůj krok vysvětlilo tím, že hráč vinou zdravotních komplikací po operaci utrženého čéškového vazu v koleni nebude schopen dostát svým smluvním povinnostem.

Jednatřicetiletý útočník se před třemi týdny dostal do konfliktu v jednom z olomouckých barů a po pádu ze schodů si obnovil vážné zranění kolena, ze kterého se v té době zotavoval. Výpověď si Hartig vyzvedl a ode dneška mu tím pádem začala běžet dvouměsíční výpovědní lhůta. "To je formální stránka věci. Ale vzhledem k tomu, že Lukáš nám v loňské i na začátku letošní sezony odvedl cenné služby, se s ním chceme domluvit na dalším postupu. Dohodli jsme se, že jakmile sundá sádru, tak přijede a pobavíme se, co dále," řekl olomoucký sportovní ředitel Jiří Kubíček.


Přestože Hartig obdržel výpověď, na jeho klubové příslušnosti se zatím nic nemění. Registrovaný je stále jako hráč Olomouce. Představenstvo prý zvolilo tento postup proto, že jeho návrat na hřiště je zatím v nedohlednu. "Smlouvu má do 30. června roku 2009, ale s ohledem na jeho zdravotní stav ji není schopen plnit. A prodlužovat smlouvu s hráčem, který je vážně zraněn, je nesmysl. Chceme mu ale pomoct a o tom jak, budeme jednat ve druhé fázi," dodal Kubíček.

ČTK