Sobota 30. května 2020svátek má Ferdinand 16 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Hašek rozdělil kompetence, hříšníci mají dveře otevřené

Ivan Hašek. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ivan Hašek. | foto: ČTK

PRAHA Třikrát si zahrál proti Slovensku a třikrát vstřelil gól. Vizitka útočníka Jana Kollera se může v blízké budoucnosti vylepšit. Je totiž velmi pravděpodobné, že nejlepší kanonýr v historii fotbalové reprezentace v klíčovém podzimním utkání kvalifikace mistrovství světa za Česko nastoupí. A to přesto, že loni po Euru oficiálně v národním týmu skončil.

Nástup Ivana Haška do čela českého fotbalu a kritická situace českého týmu zřejmě přiměly Kollera rozhodnutí přehodnotit. "Honza je připravený pomoci a to je důležité. Je to pozitivní a důležitý krok," zdůraznil Hašek, předseda svazu a trenér reprezentace v jedné osobě.

Otázkou zůstává, jestli 91. start v českém dresu Koller přidá už při srpnové generálce proti Belgii. "Kalendář má tak nabitý, že budeme jeho nominaci zvažovat. Hraje skoro každé tři dny, k tomu připočítejte namáhavé cestování," připomněl trenér úskalí Kollerova angažmá v ruské Samaře.

Situaci si oba vyjasní při osobní schůzce už tuto sobotu, kdy Koller přijede se svým klubem na stadion Spartaku Moskva. "Pokud stihnu získat vízum, setkáme se tam." Reprezentace vyhlíží ještě na jeden velký návrat. Po téměř dvou letech zdravotních lapálií by mohl její hru znovu usměrňovat kapitán Tomáš Rosický. "Je v přípravě a normálně trénuje. Žádné problémy nám nikdo nehlásil," promluvil Hašek o záložníkovi Arsenalu.

Není ani vyloučeno, že se v nominaci objeví jméno ze seznamu potrestaných hráčů, kteří vyrazili po dubnové domácí prohře se Slovenskem na večírek do baru. "Nejdřív s nimi musím mluvit," nastínil další postup Hašek. Neozve se jedině obránci Tomáši Ujfalušimu. "Sám ukončil reprezentační kariéru, takže je to bezpředmětné."

Skupina sledovaných hráčů jinak bude poměrně široká. Hašek má na seznamu 55 jmen, i když ne všichni musí v srpnu na sraz před utkáním s Belgií dorazit. Jeho termín přijde uprostřed rozjezdu ligových soutěží a předkol v pohárové Evropě. Hašek se zmínil, že je připraven omluvit obránce Zdeňka Pospěcha z Kodaně.

Nový trenér se včera poprvé osobně sešel se členy svého realizačního týmu. Na schůzce si rozdělili kompetence. Největší díl odpovědnosti připadne pochopitelně Haškovi a potom také asistentovi Michalu Bílkovi. "Stejně jako já bude pověřen přípravou a vedením tréninku a koučování během zápasů," prohlásil Hašek. Další asistent Luděk Klusáček bude mít na starosti analýzu soupeřů.

A co bude podle Haška náplní práce Karla Brücknera? "Má připravený harmonogram zápasů, ve kterých bude nutné pozorovat hráče ze zahraničních klubů. O taktice se budeme bavit všichni. Spoustu věcí jsme si ještě nestačili vyříkat," hovořil o roli svého předchůdce, který se k reprezentaci tentokrát vrací jako poradce.

Jisté je už obsazení dalších míst v realizačním týmu. Kdo bude lékařem, fyzioterapeutem, kustodem či masérem, se veřejnost dozví příští týden po zasedání výkonného výboru fotbalového svazu. A konečné slovo, jestli se ujme funkce manažera reprezentace, řekne možná i Vladimír Šmicer, i když není jisté, jestli záložník Slavie na lákavou nabídku kývne. "Podle mě se ale rozhodne brzy," uvedl Hašek.

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Premium

Leoš Mareš: Není to jen o talentu, ale o schopnosti si peníze udržet

Leoš Mareš by mohl získat titul syn roku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Krach, zhroucení, deprese, obavy o budoucnost a pátrání po smyslu vlastní existence. To jsou emoce, které v těchto...

Máte svou sedačku plnou skvrn? Poradíme vám, jak s nimi zatočit
Máte svou sedačku plnou skvrn? Poradíme vám, jak s nimi zatočit

Malé odolné flíčky na sedačce obvykle nikdo neřeší, případně přes ně prostě přehodí deku. Jenže pokud máte doma dítě nebo domácího mazlíčka, nevyhnete se ani pořádným flekům. Jak se jich zbavit?