Čtvrtek 23. září 2021, svátek má Berta
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Hazardujete se svými jmény, řekl Poborský reprezentům

Sport

  15:56
Po letech se vrátil do fotbalové reprezentace. Karel Poborský se objevil na srazu národního týmu. Má být prodlouženou rukou výkonného výboru. Bude sledovat dění kolem reprezentačního týmu. Do sestavy ale zasahovat nebude.

Co je vaším úkolem u národního týmu?
Víceméně převezmu roli Ivana Haška, který byl detailně obeznámen s děním kolem reprezentace a denně ho popisoval výkonnému výboru, kterého bych měl být prodlouženou rukou. Realizační tým má podporu, na tom se nic nemění. Chceme se společnými silami dostat do baráže a na EURO.

Jste součástí realizačnímu týmu?
Nejsem. K mužstvu mám ale přístup 24 hodin denně. Stále jsem k dispozici a rád pomůžu, když bude potřeba. Čekají mě také pohovory s hráči.

Vrátíte se k utkání s Norskem?
Už když jsem se u oběda hráčům představoval, říkal jsem, že všechno stojí pouze na jejich výkonech. Že to oni hazardují se svými jmény i s renomé českého fotbalu. Pokud si to neuvědomí, je to obrovská chyba.

Mrzí je stále tento přátelský zápas?
Momentálně těžké odpovědět, někteří totiž kompletní. Navíc zatím mají v hlavách poslední zápasy v klubech. Koncentrace se začne překlápět k reprezentaci teprve postupem času.

Budete mít nějaké slovo při nominaci? 
Sestava bude v gesci Michala Bílka a Vláďi Šmicra (trenéra a manažera reprezentace: pozn. red). Ti mají zodpovědnost. Něco jiného bude, když o tom se mnou budou chtít konzultovat.

Nastanou změny, když se neuspěje ve Skotsku?
Těžko můžu předjímat. Ale spojovat to můžeme, když jde o nejdůležitější zápas kvalifikace. Realizační tým si píše vysvědčení, po ME mu končí smlouvy a všechno začíná znovu. I pro ně to je velmi důležitý zápas.

Autoři: ,

Talent funguje, když se nastartuje v mozku. Odemkněte ho, radí Jan Mühlfeit

Premium Dvaadvacet let pracoval ve firmě Microsoft po boku Billa Gatese. V byznysu se dostal na vrchol, ale také zažil strmý...

„Očkovat sa nechcu, je v tom sajrajt.“ Reportáž z obce, kde odmítají vakcínu

Premium Vyškovec je obec, kde se nejméně lidí z celé země nechalo očkovat proti koronaviru – jen necelých sedmnáct procent. V...

Když dva jsou málo. 5 pravd o sexu ve třech, které vám zatím nikdo neřekl

Premium Sex ve třech. Někdy o něm snil kdekdo z nás. Pojďme ovšem pohlédnout pravdě do očí. Pokud do své ložnice přizvete další...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat