Sobota 26. listopadu 2022, svátek má Artur
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Hit Eura může pomoci útočníkovi k angažmá v Hamburku. Fanoušci kvůli němu sepsali petici

Sport

  6:00
HAMBURK/PRAHA - Je to paradox. Útočník Severního Irska Will Grigg je jednou z největších hvězd Eura, ve Francii přitom neodehrál ani minutu. Může za to přetextovaný hit z 90. let Fread from Desire s názvem Will Grigg’s on fire, your defence is terrified (Will Grigg je ve formě, vaše obrana je vyděšená), který si vzali za svůj Severní Irové a díky nim se pokřik dostal do celého světa. A největší hit šampionátu může nevysokému útočníkovi sehnat práci v Bundeslize.

Severoirský útočník Will Grigg se během chvíle stal národním hrdinou, aniž by na Euru hrál. Mohl za to chytlavý song Will Grigg’s on fire, který zpívali se Severními Iry i fanoušci soupeřících týmů. foto: Reuters

Je celému světu pro smích. Cupital Zaza u penalty jako kůň, nebo tučňák?

Kdyby fanoušek Wiganu jménem Sean Kennedy věděl, že jeho nápad přetextovat hit od italské zpěvačky Galy, se stane během chvilky takovým hitem, nechal by si ho příště patentovat.

Chytlavý song si nezpívají jen ve Wiganu a na Britských ostrovech, ale díky fandům Severního Irska po celém světě.

A teď z něj může profitovat i sám Grigg, který je díky tomu doma v Belfastu národním hrdinou.

Takhle vítali fanoušci Severní Irska Grigga po návratu do Belfastu

Muž, který svou střeleckou formu v uplynulé sezoně potvrdil tím, že ve 40 zápasech vstřelil 25 gólů a zařídil Wiganu postup do 2. anglické ligy.

„Podepsali jsme ho kvůli gólům. Ale tenhle chorál by stál za to i bez nich. Je to světový,“ zářil předseda Wiganu David Sharpe, v pětadvaceti letech nejmladší fotbalový šéf v celé Anglii.

Grigg: Bylo fantastické to poslouchat

Kvůli velké oblibě u fanoušků je však možné, že bude Griggovi druhá nejvyšší anglická soutěž malá. Mohl by si například vysloužit přestup do Hamburku.

Za Severní Iry nastupuje hráč ze čtvrté ligy. ‚Je našim nejlepším hráčem,‘ hájí ho trenér

Příznivci bundesligového klubu totiž podle listu The Guardian sepsali petici za jeho příchod. Výrazně by podle nich pomohl atmosféře na tribunách, ale i finanční situaci klubu. Nedlouho po jejím sepsání měla petice už 10 tisíc podpisů.

„Griggova hodnota na trhu činí jen 1,5 milionu eur (zhruba 40 milionů korun). Má navíc velkou mezinárodní reputaci a přestup by za sebe zaplatil hned několikrát skrze merchandising,“ stojí v petici.

Tým, který jako jediný klub nespadl z Bundesligy, se v posledních letech pohybuje na hraně sestupu a od Grigga očekávají, že by klubu pomohl především, co se týká semknutí fanoušků.

„Konečně by nám přinesl pořádnou atmosféru na stadion. Fanoušci HSV potřebují hráče jako je Grigg.“

Takhle se hitovka uchytila v jednom z wiganských barů

Sám Grigg ale není šťastný, že je slavnější díky chytlavému chorálu místo svých střeleckých schopností.

„Snažím se trochu distancovat od té písničky. Určitě jsem ji sám nezpíval, protože mi to celé přijde trochu zvláštní,“ zlobí se.

„Jsem fotbalista a jediný smysl toho, proč jsem byl tady, byl hrát fotbal. Ale slyšet podporu, kterou jsem dostal od fanoušků, bylo fantastické,“ doplnil ve smířlivějším tónu.

Vyhrajte roztomilou kočičku Žofku z kolekce My Fuzzy Friends od Bambule
Vyhrajte roztomilou kočičku Žofku z kolekce My Fuzzy Friends od Bambule

Roztomilé plyšové zvířátko My Fuzzy Friends Ospalá kočička Žofka čeká, kdo ji v soutěži vyhraje a vezme domů. Co pro to musíte udělat? Stačí se jen...

Mohlo by vás zajímat