Čtvrtek 18. července 2024, svátek má Drahomíra
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Hledat podněty rozkoše je těžké

Sport

  9:11
PRAHA - Z mediálních komentářů a celkové atmosféry před pondělním derby se mohlo zdát, že se blíží mezigalaktický zápas století. Přiznávám se, že jsem tomuto napjatému očekávání také podlehl. Nakonec, jak už to tak bývá, dopadlo vše trochu jinak.

Pyrotechnické efekty na obou stranách. foto: Michal ŠroubekLidové noviny

Na výsledek 1:1 se můžeme dívat z různých stran, ale obecně asi platí, že to byla stará známá "neprohra“ – a to pro obě mužstva. Lze se utěšovat, že Sparta veze bod ze hřiště prozatímně prvního týmu ligy. To je pořád lepší než to, co potkalo Strahováky, kteří doma remizovali s tabulkově slabším mužstvem.


Ale to je slabá náplast. Centichlup, o který železná garda červenobílé přehrála, sice může být skromným zdrojem slasti, ovšem na vyvrcholení si budeme muset přece jenom počkat.
Hledat další podněty fotbalové rozkoše je poměrně těžké. Mikrospánek sparťanské obrany a následný Kalivodův gól mezi ně zcela jistě nepatří.


Následný striptýz sešívaného hráče byl pro svou nízkou estetickou hodnotu oceněn žlutou kartou. Ani po této poloadamitské vložce však vzrušení na hřišti příliš nevzrostlo. Branka, kterou zavěsil Michal Kadlec, byla sice zaslouženým vyústěním sparťanských snah, ale nepochopitelná nervozita rudých borců v závěru zápasu a nezvládnutá přesilovka zanechávají na jazýčku letenského gurmána mírnou pachuť.


Co napsat dál o zápase, který měl být slavnostním ohňostrojem a místo toho připomínal vyhazování vietnamských prskavek do vzduchu? Hráči by mohli alespoň poděkovat ultras za to, že přinejmenším jejich aktivitou tento zápas vybočil z šedivého průměru. Před derby si mnozí kladli zásadní otázku: "Rozhodne zápas o vítězi ligy?“  Zkuste si na ni dva dny poté odpovědět. Hledá se vám odpověď těžko? Tak to přibližně víte, jak nelehce se mi psal tento příspěvek.


Autor (32) fandí Spartě již od prenatálního věku. Jeho předci byli sparťané a budou jimi i jeho potomci.

Autoři:

Rozdáváme Bi-Oil ZDARMA
Rozdáváme Bi-Oil ZDARMA

Maminky, pojďme si po sérii dětského testování dopřát také něco pro sebe. Ať už vás trápí strie, jizvy, dehydrovaná pokožka, pigmentové skvrny nebo...