Pavel Kadeřábek slaví jednu ze tří branek spolu s Florianem Grillitschem

Pavel Kadeřábek slaví jednu ze tří branek spolu s Florianem Grillitschem | foto: Reuters

Hoffenheim i s Kadeřábkem přehrál Hannover a posunul se k pohárovým příčkám

•   17:50
BERLÍN - Fotbalisté Hoffenheimu s Pavlem Kadeřábkem v sestavě porazili v 22. kole německé ligy 3:0 Hannover a přiblížili se pohárovým příčkám. Lipsko vyhrálo 3:1 ve Stuttgartu. Oslabené Schalke uhájilo bezbrankovou remízu s Freiburgem.

Hoffenheim rozhodl dvěma góly během úvodní čtvrthodiny. Nejprve Joelinton vystihl chybnou rozehrávku soupeře a střelou mezi nohy překonal Essera. Vzápětí přidal další zásah hlavou po standardní situaci Belfodil. V závěru zápasu pojistil výsledek třetí brankou Demirbay.

Hoffenheim vyhrál na svém stadionu po pěti ligových utkáních a je sedmý. Hannover zůstává předposlední a v případě pondělní výhry Norimberku se může propadnout na úplný chvost.

Lipsko poslal do vedení v šesté minutě Poulsen. Dánský křídelník dal v této sezoně už čtvrtou branku během úvodní desetiminutovky zápasu.

Domácí dokázali vzápětí odpovědět zásluhou Zuberovy penalty, favorit ale rozhodl po změně stran. V 68. minutě se krásně trefil z přímého kopu Sabitzer a o chvíli později pojistil výhru svého týmu znovu Poulsen. Lipsko je nadále čtvrté, Stuttgart zůstává na sestupové pozici.

Schalke remizovalo bez branek s Freiburgem, přestože hrálo celý druhý poločas bez vyloučeného Serdara. Hráči celku z Gelsenkirchenu dostali v sezoně už čtyři červené karty, což je společně se Stuttgartem nejvíc v lize. V závěru byl vyloučen také freiburský Günter.