28. září 2012 9:21 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Horník přišel o drama. Skončil nebo je na dovolené?

Ivan Horník | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ivan Horník | foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

CHOMUTOV Ten fotbal se sám neudělá. V Chomutově se ve středu večer potkaly týmy, jejichž funkcionáři o tom hodně vědí. Nebyl to jen souboj domácího outsidera s favorizovanou Plzní, která nakonec otočila nepříznivý vývoj zápasu a zvítězila 3:2. Osm let od největší korupční aféry v českém fotbale se ve 3. kole domácího poháru měli také potkat dva její důležití aktéři.

Jenže sportovní ředitel třetiligového Chomutova Ivan Horník svůj první velký moment po návratu na fotbalovou scénu vynechal. Na lavičce domácích chyběla jeho charakteristická opálená tvář skrytá za slunečními brýlemi.

Na slušně zaplněném stadionu se vůbec neukázal.  "Pana Horníka jsem neviděl už 14 dní. Nevolal mi ani nepsal. Po našem utkání s béčkem Sparty odjel na dovolenou a nikomu neodpovídá. Co mám zprávy, tak v klubu úplně skončil," překvapil trenér Chomutova Luboš Urban.

Horník se vrátí z Chorvatska o víkendu. Vzaly ho prý špatné výsledky

Všechno nakonec bylo trochu jinak. "Vzaly ho naše špatné výsledky z úvodu sezony, které si hodně bere – a tak odjel na dovolenou do Chorvatska. O víkendu bychom si měli sednout a promluvit si, co dál," korigoval trenérovo prohlášení majitel klubu Jiří Záruba. Horník se tak nemohl potkat s Františkem Myslivečkem, který pracuje jako sportovní ředitel ve Viktorii.

Přitom mají společný osud: oba skončili mezi činovníky potrestanými za ovlivňování zápasů.  Víc známý je bezesporu Horník, a to především kvůli barvitým výrokům z policejních odposlechů, které se dočkaly i divadelního nastudování. Do fotbalu se původně neměl vrátit až do roku 2016, jenže soud mu z desetiletého zákazu činnosti půlku odpustil a Horník se mohl znovu vrhnout do práce bez omezení.

Mysliveček si tolik pozornosti "neužil", ale po odpykání dvouletého zákazu činnosti ve fotbale obsadil lukrativnější pozici. V Plzni už za necelé dva roky zažil mistrovský titul i zápasy s Barcelonou v Lize mistrů.