27. prosince 2008 19:13 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Horst Siegl dostal ze Sparty padáka

Asistent trenéra Horst Siegl (v červeném) v Praze na Letné, kde 1. října trénovali fotbalisté Sparty Praha před utkáním 1. kola Poháru UEFA proti Dinamu Záhřeb.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Asistent trenéra Horst Siegl (v červeném) v Praze na Letné, kde 1. října trénovali fotbalisté Sparty Praha před utkáním 1. kola Poháru UEFA proti Dinamu Záhřeb. | foto: ČTK

PRAHA To o čem se začalo šuškat po odchodu Vítězslava Lavičky z pozice hlavního kouče Sparty, se nyní potvrdilo. Fotbalová Sparta ukončila spolupráci s klubovou legendou a toho času asistentem Horstem Sieglem. A jak je u Sparty již obvyklé, neproběhlo to bez správného "divadla".

Informaci dnes veřejně potvrdil tiskový mluvčí Letenských Tomáš Křivda. Nejlepší kanonýr Sparty v samostatné české lize opouští Letnou v rámci trenérských rošád, které započal příchod Martina Haška a Jana Kmocha. Ti se stali v úterý nejbližšími spolupracovníky hlavního kouče Jozefa Chovance.

"Velmi si vážíme toho, co Horst pro Spartu odvedl jako hráč i jako trenér, a rádi bychom mu za to poděkovali," prohlásil personální ředitel Jakub Otava. Tím ovšem veškeré zdvořilosti skončily. Brzy čtyřicetiletého dříve obávaného kanonýra způsob odchodu rozladil. "Na Štědrý den zastavil u baráku kurýr a přivezl mi výpověď. To byl opravdu povedený Ježíšek," citoval deník Šíp bývalého reprezentanta.

Co na to klub? Sieglovi oznámili odchod funkcionáři již v úterý ústně a písemná výpověď byla jen administrativním potvrzením. Úterý nebo středa, Vánoce u Sieglů rozhodně příjemné nebyly. Klub nadále záležitost nekomentuje. "Odchod souvisí se systémovými změnami v celé Spartě, rozhodně to není vyjádření kritického stanoviska k jeho práci, kterou pro Spartu odvedl," uvedl Otava.

Siegl na Letné strávil jako asistent 27 měsíců od chvíle, kdy si ho přivedl tehdejší kouč Michal Bílek. Později spolupracoval s Vítězslavem Lavičkou i Jozefem Chovancem. Svoji trenérskou kariéru začal předtím v Mostu, kde jako hrající asistent sbíral zkušenosti u trenéra Zdeňka Ščasného.

Antonín Vavrda a ČTK

Najdete na Lidovky.cz