21. května 2011 21:32 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Horváth: I s takovou postavou se dá vyhrát liga

Horváth slaví titul z fotbalové ligy. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Horváth slaví titul z fotbalové ligy. | foto: Ondřej Němec, Lidové noviny

PLZEŇ Kdo jiný mohl dát poslední gól stvrzující titul pro fotbalisty Plzně. Ten moment patřil Pavlu Horváthovi. Kapitán mistrovského týmu po vítězství nad Ostravou dával kromě obvyklých úsměvů najevo i dojetí. "Cítil jsem hodně emocí na to, kolik mi je let," vyprávěl šestatřicetiletý záložník na začátku dlouhých oslav.

Jak jste prožíval závěr zápasu?
Byla to velká euforie, i když těsně před mým gólem jsem si zvrtnul kotník. Teď už jsem po šampaňském a pivu takový krásně vláčný a nic mě nebolí.

Věřil jste, že rozhodující krok zvládnete udělat už proti Baníku?
V pátek jsem jel autem sám do Plzně a měl spoustu času na přemýšlení, jaké by to bylo, kdybychom titul urvali. A po závěrečném hvizdu to byla pravda. Prostě pecka.

Na pódiu před převzetím poháru jste si poplácal břicho. Komu to gesto patřilo?
Tak trochu trenérovi. Měl jsem nějaké zdravotní problémy v poslední době a maličko se spravil. Byla to spíš recese, že se i s takovou postavou dá vyhrát liga.

Když jste před třemi lety přicházel do Plzně, napadlo vás, že byste tu mohl titul vybojovat?
Nenapadlo, a nenapadlo mě to ani před touto sezonou. Týmu prospělo, že zůstal pohromadě a sešli se tu hráči, kteří přesahují rámec české ligy. Někteří předváděli životní výkony a doufám, že dneškem to pro ně nekončí. Věřím, že se objeví v nároďáku a budou budoucností českého fotbalu

Na hřišti jste jasný lídr. Bude vám patřit stejná role i při oslavách?
Na mě to teď úplně dopadlo a možná půjdu spát. Anebo taky ne. (usmívá se) Dnes je všechno dovolené a zítra možná taky.

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.