Pondělí 4. prosince 2023, svátek má Barbora
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Horváth zhubl. Od Vrby čeká svetr se soby

Sport

  15:21
PLZEŇ - Kapitán plzeňských fotbalistů Pavel Horváth se nemůže dočkat, až dostane od trenéra Pavla Vrby pletený svetr se soby za vyhranou sázku. Na kuriózní dárek si dělá nárok poté, co se na zimní přípravu vrátil lehčí o několik kilogramů, jak před dovolenou požadoval kouč. Horváth tvrdí, že váží 87 kilogramů, což je prý o kilo méně, než stanovil Vrba. Ten nevěří tomu, že jeho klíčový hráč šel s váhou tolik dolů.

"Pravda leží na hřišti, jsem připravený se zvážit a nebojím se toho. Trenér asi čeká, až bude vědět, že jsem po vydatné večeři a pak mě požene na váhu," líčil Horváth, který se dnes ve Štruncových sadech s plzeňskými spoluhráči sešel na startu zimní přípravy.

Oproti konci podzimu přišel na sraz viditelně pohublý, ale trenér Vrba zůstával opatrný. "Slyšel jsem, že Pavel zhubl na neuvěřitelných 87 kilo. Uvidíme, ještě mu dám týden. Když opravdu bude mít pod 88, tak svetr bude připravený v šatně. Když se Pavel dostane přes, vezmu si ho zase zpátky," uvedl Vrba. "Já mám svůj určitý plán, snad mě trenér nenachytá," doufal Horváth.

Svetr prostě chci, zdůrazňuje Horváth

Vrbův oblíbený svetr se soby padl Horváthovi do oka už dávno, ale trenér se jej odmítal vzdát. Nakonec ho použil jako nástroj pro to, aby Horváth neměl nadváhu, za což trenér svého klíčového hráče dlouhodobě kritizuje. A plzeňský záložník se v touze po neobvyklém svršku o Vánocích pustil do shazování. "Ten svetr prostě chci, má velkou historickou hodnotu. Mohl by se nám hodit, až budeme dělat zápisný a podobně," vysvětloval Horváth, jaká motivace jej žene vpřed při držení diety.

Vrba s Horváthem uzavřeli neobvyklou sázku na konci podzimní sezony. Hráč se kouči omlouval s tím, že s individuálním tréninkem nemůže začít jako ostatní už 16. prosince, ale o něco později. Vrba souhlasil pod podmínkou, že na začátku ledna bude tvořivý záložník vážit pod 88 kg.

Horváth si Řepku v Plzni dokáže představit. To řekl i trenéru Vrbovi.

Horváth se prý na zimní přípravu vysloveně těšil. V kondici se udržoval běháním po lese a také při svém oblíbeném hokeji. V prosinci vyrazil za svým kamarádem Jaroslavem Špačkem také na zápasy NHL, ovšem plány mu narušila nečekaná výměna Špačka z Montrealu do Caroliny. I tak si Horváth odvezl ze zámoří Špačkův montrealský dres. Teď je Horváth rád zpátky mezi plzeňskými parťáky.

"Běhání po lese mě samotného opravdu nebaví. V Plzni teda taky běhám sám, protože všichni jsou rychlejší, ale aspoň se potkáváme na okruhu. Na přípravu se vyloženě těším, musím to brát i tak, že každá může být mojí poslední," vysvětloval šestatřicetiletý plzeňský tahoun. Věří, že ještě další sezonu v Plzni zvládne. A možná po boku obránce Tomáše Řepky, o jehož angažmá na západě Čech se jedná. "Tomáš mi volal, bavili jsme se o šatně, kopačkách a tak," žertoval Horváth. "Já fakt nevím, v jaké fázi to je. Dovedu si představit, že by tady byl. To jsem řekl i trenérovi," uvedl už vážněji Horváth, který Řepku dobře zná ze společného působení ve Spartě i reprezentaci.

Autoři: ,