16. května 2008 16:06 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Hráči Jablonce nechtějí být spasitelé Sparty

Baranek patří k někdejším Sparťanům.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Baranek patří k někdejším Sparťanům. | foto: ČTK

PRAHA V žádném jiném ligovém týmu nepůsobí víc fotbalistů, kteří prošli Spartou i Slavií, než v Jablonci. A paradoxně právě Severočeši, na jejichž soupisce je třináct hráčů se zkušenostmi z týmů pražských "S", budou hrát v sobotu v závěrečném kole nejvyšší soutěže jednu z klíčových rolí v řešení mistrovské tajenky.

 Pokud by Jablonec překvapivě v Edenu porazil vedoucí Slavii a sparťané uhráli tři body v Liberci, titul by zůstal na Letné. Jablonečtí tvrdí, že ničí zájmy hájit nebudou, na novém stadionu ve Vršovicích prý budou hrát jen o svoji čest. 


"Je zajímavé, že zrovna my ještě můžeme takhle míchat kartami, když je v našem mančaftu tolik kluků, kteří Spartou i Slavií prošli," řekl dnes jablonecký kapitán Miroslav Baranek, který se Spartou vyhrál ligu hned pětkrát. Jeho sympatie dál patří letenskému klubu, ovšem čtyřiatřicetiletý záložník si uvědomuje, že k oslavám mají výrazně blíž červenobílí, kterým s Jabloncem stačí i remíza. "My se přece teď nemůžeme stavět do role sparťanských spasitelů a dopředu vykřikovat, že na Slavii vyhrajeme. To by bylo příliš troufalé. Jestli Sparta titul neobhájí, tak si za to může v první řadě sama, Jablonec za ni přece nic zachraňovat nemůže," uvedl někdejší reprezentant.

 "Dopředu můžu ale za všechny slíbit, že proti Slavii budeme makat naplno. Není to o tom, že bychom hájili něčí zájmy. Prostě hrajeme za Jablonec a třeba také o to, že nám jde o slušné prémie," řekl Baranek. 

ČTK