Pátek 9. června 2023, svátek má Stanislava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Hrdina 'Oranjes' Sneijder: Jsem v životní formě a chci čtvrtý letošní titul

Sport

  12:24
JOHANNESBURG - Letos již slavil s Interem Milán triumf v italské lize i v italském poháru a také vyhrál Ligu mistrů. Nyní chce nizozemský fotbalista Wesley Sneijder čtvrtou trofej - pohár pro vítěze mistrovství světa. Pomoci by mu v tom měla i životní forma, kterou zatím přispěl k postupu do semifinále.

Brazílie - Nizozemsko (Sneijder dává gól) foto: Reuters

"Nyní mám životní formu. Cítím se tak silný, jako nikdy předtím," uvedl Sneijder na dnešním setkání s novináři. "Bylo by skvělé, kdybych tu získal svou čtvrtou trofej. O něčem podobném sní každý malý kluk a já chci, aby se mi to splnilo," dodal autor dvou čtvrtfinálových branek do sítě Brazílie.

Zatímco většina světových hvězd je po náročné sezoně unavená a nepředvádí na šampionátu své obvyklé výkony, Sneijder se cítí silný, což potvrzuje i svou hrou. Již dvakrát z pěti nizozemských zápasů byl vybrán hráčem utkání. A podílel se na pěti z devíti branek svého týmu, přičemž čtyři sám dal.

Brazílie - Nizozemsko (Sneijder dává gól)

Proti Brazílii se dokonce blýskl gólem hlavou, přitom byl se 170 centimetry nejmenším hráčem na hřišti. "Wesley hrál znovu výtečně. A že dal gól hlavou je něco výjimečného. Nadivím se, že z něj měl takovou radost," pochválil spoluhráče Dirk Kuijt, který Sneijdorovi připravil gólovou hlavičku prodloužením rohového kopu.

"Tohle byl historický moment, už se nikdy znovu nestane, aby dal Wesley gól hlavou," dobíral si Sneijdera stoper Joris Mathijsen. Nyní je Nizozemsko v semifinále a má velkou šanci poprvé získat titul mistrů světa. K tomu, aby o něj mohlo bojovat, musí nejprve porazit Uruguay.

"Je to neuvěřitelné. Jsme mezi čtyřmi nejlepšími týmy světa. A navíc jsme porazili Brazílii. Teď už musíme svou šanci využít. Tohle už nepustíme. Dvě výhry a je to naše," dodal Sneijder.

Autor: