1. dubna 2019 18:45 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Hrdinové. Fanoušci Žižkova jako první zastavili u nehody a pomáhali vážně zraněným

Fanoušci Viktorie Žižkov při cestě ze Znojma pomáhali vážně zraněným. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Fanoušci Viktorie Žižkov při cestě ze Znojma pomáhali vážně zraněným. | foto: Facebook/We are Žižkov

PRAHA Vraceli se v pátek večer z dlouhé cesty do Znojma, navíc zklamaní po porážce svého týmu (0:1). Když v tom fanoušci druholigového Žižkova zastavili u vážné dopravní nehody a pomáhali jako první zraněným účastníkům havárie.

„Fanouškovský bus na cestě ze Znojma zastavil u vážné dopravní nehody. Fans pomáhají vyprošťovat zraněné, bohužel, jsou tam i zranění smrtelná. Prohra se Znojmem je najednou úplně nicotná,“ uvedli fanoušci na populárním facebookovém účtu We are Žižkov.

Viktoriáni, kteří bojují o záchranu v první lize, jsou známí svou věrností ke svému klubu a jezdí s ním po celé republice.

Na páteční večerní zápas ve Znojmě proto vypravili autobus, na nějž přispěli i hráči A týmu. Nápad vzniknul právě u nich jako omluva za vysokou prohru 0:6 v Brně, kde fanoušci podporovali svůj klub i v prudkém dešti.

larJaroslav Šindelář

Najdete na Lidovky.cz