6. října 2008 16:55 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Hvězdný bek Martin Škrtel mimo hru

Typický obrázek. Martin Škrtel ční vysoko nad útočníky soupeře. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Typický obrázek. Martin Škrtel ční vysoko nad útočníky soupeře. | foto: ČTK

LIVERPOOL Citelnou ztrátu utrpěla slovenská fotbalová reprezentace před kvalifikačním dvojutkáním se San Marinem a Polskem. V nedělním utkání Premier League se vážně zranila hvězda Liverpoolu Martin Škrtel a svému klubu i reprezentaci bude chybět několik měsíců.

Třiadvacetiletý talentovaný fotbalista, který je označován za nástupce Jamie Carraghera, byl v závěrečných minutách utkání proti Manchesteru City odnesen ze hřiště na nosítkách a dnešní vyšetření potvrdilo obavy.

Po špatném došlápnutí při pokusu o vypíchnutí míče si Škrtel poškodil zadní zkřížené vazy v pravém kolenu. "V úterý podstoupí vyšetření u odborníka, který by měl přesněji určit rozsah zranění," prohlásil mluvčí anglického velkoklubu Ian Cotton.

Mladý fotbalista přišel do týmu Rafy Beníteze téměř nenápadně během zimního přestupního termínu za rekordních 7 milionu liber ze Zenitu Petrohrad. Ihned po svém přestupu se prosadil do základní sestavy slavného týmu z města Beatles a stal se jeho oporou. Hvězdnou budoucnost mu předpovídají také klubové legendy v čele s Garym Gillespiem.

"Role, kterou Škrtel bude hrát, bude větší a větší. Pro mě je to objev. Liverpool byl vždy obdařen velmi dobrými stopery a myslím, že Škrtel má velký potenciál si udělat v klubu velké jméno. Samozřejmě Zenit je v tuto chvíli velmi dobrým týmem, ale zdá se, že příchod do Liverpoolu Škrtelově hře velmi prospěl. Vypadá to, že i přes krátký čas v klubu se dokázal velmi zlepšit," řekl o něm bývalý skvělý stoper, který odehrál v dresu "Reds" více než 200 ligových utkání.

Škrtel je také skvělý hlavičkář a zakončovatel. To potvrzuje zatím především v reprezentaci, kde ve 28 zápasech nastřílel již slušných 5 gólů. V nejbližší době ovšem další bohužel s určitostí nepřidá.

Antonín Vavrda, Lidovky.cz

Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH
Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH

r.v. 2017, naj. 55 247 km, diesel
650 000 Kč (s DPH)