28. března 2008 22:01 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

I léta trénovaný fanoušek má nervy jen jedny

PRAHA Situace v čele ligové tabulky se začíná pozvolna pročišťovat. Po Teplicích, které nezvládly začátek jara, neudržel kontakt s vedoucí Slavií ani dosud nadějně rozjetý Baník. Zbývá tak už jen Sparta, která zatím stále čeká na ránu z milosti, tedy na blížící se derby pražských „S“.

Tentokrát si rudí ještě užili pohádky „Kterak Voříšek, Slepička a Kocourek pomohli Spartičce k historickému vítězstvíčku“. Zejména výkon sudího Koucourka je třeba vyzvednout. Spartě tedy k po letech prvním bodům z Mladé Boleslavi, jejíž trenér rozhodně nemůže být ščasný, opravdu upřímně gratulujeme. Jistě ji musely stát hodně. Sil samozřejmě.

Ale zpět k podstatnému, tedy ke Slavii. Červenobílí sice napravili ostudu z podzimu a Bohemku nakonec porazili, ale jejich téměř cimrmanovský pokus z prvního poločasu - vyhrát zápas aniž bychom se zadýchali a zapotili - by asi do budoucna nebylo radno příliš často opakovat.

Je pravda, že třeba takový Tavares ukázal, že je nakonec schopen porazit klokánky, pobývající momentálně na ročním výměnném pobytu v první lize, takřka sám. Ovšem i léta trénovaný slávistický fanoušek má nervy jen jedny! Myslím, že si od podobných dramat rádi jedno dvě kola odpočineme.

Autor (39) je tradicionalista ctící víru otců a zásadu, že krev není voda, i pokud jde o fotbal a věrnost Slavii.

Miloš Cihelka, Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!