20. října 2008 22:28 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

I uklízeč je větší Sparťan

Slepička už se na trápení Sparty nemohl dívat.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Slepička už se na trápení Sparty nemohl dívat. | foto: ČTK

PRAHA Taky jste patřili mezi tu většinu sparťanského národa, která usedala v neděli večer k televizním obrazovkám se strachem, cože to zase ti "naši čutálisti" v rudém dresu předvedou? Já mezi tuto část fandů nepatřil. Proč?

Důvodů je několik. Po přesunu pana Chovance z manažerské židle na pozici trenéra mého milovaného klubu jsem věděl jedno - půjde to od pěti k nule. Pan Chovanec zklamal jako generální manažer a místo prokázání špetky soudnosti a nabídnutí demise, se jal role sparťanského spasitele.

K ruce si ponechal další "ikonu" klubu Horsta Siegla. Asistenta trenéra, který ustál již druhou rošádu na pozici trenéra nejsledovanějšího klubu u nás. Člověka, který od začátku prohlašuje, že jeho práce je také v tom, být jistá spojka mezi hlavním koučem a kabinou. Výsledek? Hráči v čele  s "magorem" Řepkou se zbavili další překážky v cestě za svou slávou (rozumějte sestupem Sparty po více jak třiceti letech do druhé ligy).

A důvod poslední? Právě samotní hráči. Řepka, Blažek a Berger - vůdci sparťanské kabiny. Och, jako hrdinný rekové se perou na hřišti, v kabině za svého kouče a jeho asistenty (psychology), ochotně podstupují nepříjemná sezení s novináři!!! Ne, ne, to není ideální realita, ale pouze touha fanoušků, obyčejných lidí i médií.

Větším vůdcem, srdcařem a hlavně menším srabem než tyhle přeplácené a nesoudné hvězdy je i ten milý a hrdý uklízeč, kterého jsem dnes večer potkal s ušuntělou čapkou Sparty na hlavě v metru. Anebo, že by to byl další povedený žert sešívaných kůží? Pokud ano, byl to bohužel povedený vtípek...

Autor (23) je sparťanem od svých prvních nadějných fotbalových krůčků.

Antonín Vavrda, Lidovky.cz