18. listopadu 2008 10:55 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Ibrahimovič se stal Fotbalistou roku Švédska

Zlatan Ibrahimovič se raduje ze vstřeleného gólu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zlatan Ibrahimovič se raduje ze vstřeleného gólu | foto: AFP

STOCKHOLM Útočník Zlatan Ibrahimovic získal potřetí v kariéře Zlatý míč pro švédského fotbalistu roku. Sedmadvacetiletý kanonýr Interu Milán triumfoval v domácí anketě již v letech 2005 a 2007, třemi prvenstvími se může pochlubit jako první v historii této ankety.

"Teď to vypadá, že jsem se zapsal do historie. Třetí vítězství je kouzelné," prohlásil v pondělí na slavnostním večeru. Zážitek byl umocněn tím, že mu cenu předával slavný Brazilec Pelé, který právě ve Stockholmu získal před 50 lety svůj první titul mistra světa. "Je to fantastické. Cítím se dnes trochu jako Pelé," dodal švédský reprezentant.

Ibrahimovic letos vstřelil dva góly na evropském šampionátu, jeho tým však do vyřazovací fáze nepostoupil. V klubových barvách slavil v květnu s Interem italský titul, na podzim nastřílel sedm ligových branek ve 12 utkáních a drží svůj tým v čele Serie A.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz