4. března 2015 14:29, aktualizováno  15:38 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

V kádru Plzně řádí infekce, víkendový duel se Slavií byl odložen

Fotbalista Plzně Marek Bakoš (vpravo) a Milan Škoda ze Slavie | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Fotbalista Plzně Marek Bakoš (vpravo) a Milan Škoda ze Slavie | foto: Mafra - Ladislav Němec

PLZEŇ Fotbalový víkend v české lize bude bez šlágru. Utkání 19. kolo mezi první Plzní a rozjetou Slavií je odloženo. Důvodem je infekční onemocnění několika plzeňských fotbalistů. Náhradní termín dosud není určený.

O odkladu rozhodlo vedení ligy na základě nařízení Krajské hygienické stanice v Plzni.

Kompletní kádr ligového áčka se základě rozhodnutí nesmí účastnit jakýchkoliv hromadných akcí. Zrušit opatření může zase až odpovědný orgán.

„S infekční nákazou leží deset hráčů,“ uvedl plzeňský mluvčí Pavel Pillár. „Příznaky choroby se u některých objevovaly už během nedělního utkání v Hradci, v následujících dnech se přes veškerou snahu nepodařilo infekci zastavit.“

Na středeční trénink přišlo jen osm fotbalistů. „I u těch se objevují počáteční příznaky infekce,“ podotkl Pavel Pillár.

Mužstvo přerušilo tréninkový proces. K přípravě se fotbalisté sejdou až po odeznění infekce a následném potvrzení od hygienické stanice.

Kulisy byly připravené. Vyprodáno, souboj pod umělým osvětlením večer. První Plzeň, která neztratila ani bod. Proti ní Slavia, která na jaře v zápasech v Liberci (3:1) a proti Teplicím (2:2) nadchla výbornými výkony.

Nic z toho se však v sobotu k vidění nebude.

„Situace nás velmi mrzí především s ohledem na fanoušky obou klubů. Očekával se velký fotbalový svátek. Všechny zakoupené vstupenky budou platné také pro náhradní termín duelu,“ upozornil Pillár.

Pokud fanouškům nebude nový termín vyhovovat, mohou lístek vrátit a dostanou zpátky peníze.

Ve fotbalové lize není obvyklé, aby se utkání odkládala kvůli onemocnění hráčů. Přesto k tomu došlo. V létě 2004 se v původním termínu nehrálo v Teplicích, hráči hostující Zlína nemohli nastoupit kvůli střevní infekci.

Pokud v minulosti byly utkání odložena, tak většinou kvůli nezpůsobilému terénu, což způsobily sněhová kalamity, velký mráz, vydatné deště či povodně.

Letos v lednu se nehrála dvě utkání hokejové extraliga, Hradec Králové postihla chřipková epidemie a tak nehrál v Třinci a na Slavii.

Naopak v Německu pro nemoc v září 2007 pochopení neměli. Hannoveru chřipka sklátila většinu kádru, přesto pohárový souboj na Schalke hrát musel. Oslabený o klíčové hráče dlouho vzdoroval, nakonec padl v prodloužení 0:2.

V říjnu téhož roku Spartě v den pohárového utkání s FC Curych (1:2) náhle onemocnělo několik hráčů, kvůli potížím se zažívacím traktem museli být Kladrubský, Kulič, Kolář a Zeman dokonce hospitalizováni.

Klub vznesl dotaz k Evropské fotbalové unie (UEFA) na možnost odložení utkání, ale dostal zamítavou odpověď. Pikantní je, že vedle Koláře s Horváthem, kteří hrát nemohli, proti Curychu nastoupili další současní hráči Plzně Limberský s Petrželou.

Fortuna liga - 30. kolo

HET liga

Tým Z V R P S B
1. FC Viktoria Plzeň 30 20 6 4 55:23 66
2. SK Slavia Praha 30 17 8 5 50:19 59
3. FK Jablonec 30 16 8 6 49:27 56
4. SK Sigma Olomouc 30 15 10 5 41:22 55
5. AC Sparta Praha 30 14 11 5 43:25 53
6. FC Slovan Liberec 30 13 7 10 37:35 46

TIPY NA PODZIM: Knížky, které vám zpříjemní chladné večery
TIPY NA PODZIM: Knížky, které vám zpříjemní chladné večery

Knížka, deka, čaj... zní to jako klišé, ale pořád jde o jednu z nejlepších trojic, se kterými můžete strávit podzimní večer.