• schránka
  • Přihlásit Můj účet
Trenér Basileje Murat Yakin (vpravo) a Petr Čech

Trenér Basileje Murat Yakin (vpravo) a Petr Čech | foto: Reuters

Inkasovat jsme si zasloužili, uznal Čech po výhře nad Basilejí

Sport
  •   11:05
BASILEJ - Jako zasloužený hodnotí fotbalový brankář Petr Čech šťastný vítězný gól Chelsea v semifinále Evropské ligy na hřišti Basileje. Londýnský celek byl podle svého gólmana lepší a po výhře 2:1 má blízko k amsterodamskému finále.

"Ten gól jsme si zasloužili. Basilej zahrála velmi dobře, ale naše výhra 2:1 je spravedlivý výsledek, jelikož jsme měli více šancí než soupeř," uvedl Čech pro oficiální web UEFA a své internetové stránky.

Znovu byl oporou Chelsea a inkasoval jen z pokutového kopu, který nařídil český sudí Pavel Královec po sporném souboji Azpilicuety se Stockerem v 87. minutě. "Je dobře, že nás ta situace nepoložila. Věděli jsme, že ještě zbývá nějaký čas a věřili jsme, že se nám povede rozhodnout. Ještě jsme zabrali a nakonec jsme byli odměněni vítěznou brankou v posledních vteřinách zápasu," ocenil Čech.

ČTĚTE TAKÉ

Mrzelo ho jen, že se už dříve nepovedlo dotáhnout ke gólu několik nadějných protiútoků. "Měli jsme dát více branek, příležitosti k tomu byly. Domácí začali celkem odvážně, ale náš rychlý gól je trošku zabrzdil. Museli to víc otevřít a my jsme si vytvořili řadu dalších šancí." Chelsea se podle něj vyplatilo, že vsadila na defenzivnější taktiku a spoléhala právě na brejky, místo toho, aby sama tvořila hru. "Defenzivní taktika přinesla své ovoce. Rozhodly naše větší zkušenosti. V minulosti už jsme odehráli několik semifinálových soubojů a teď jsme z toho těžili," řekl vítěz loňské Ligy mistrů.

Věří, že Chelsea už souboj dotáhne k postupu. "Jsme sice jen v polovině, ale dva góly venku, to je v pohárech hodně dobré. Navíc jsme vyhráli a vytvořili jsme si slušnou pozici do odvety. Věřím, že doma se projeví naše zkušenosti a dotáhneme to do vítězného konce," řekl Čech, který by si tak s Chelsea zahrál druhé evropské finále za sebou.

Autor: ČTK