1. června 2018 11:15 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Íránci se zlobí. Řekové jim těsně před MS odřekli zápas, protože nechtěli hrát v Turecku

Íránský reprezentant Reza Ghoochannejhad si zoufá. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Íránský reprezentant Reza Ghoochannejhad si zoufá. | foto: Reuters

istanbul Fotbalistům Íránu odpadlo po zrušeném přípravném duelu s Řeckem i narychlo naplánované utkání proti Kosovu a tým už tak před mistrovstvím světa čeká jen jeden testovací zápas. Íránci si kvůli tomu hodlají stěžovat na Řecko u mezinárodní federace FIFA.

Írán měl s Řeckem od února domluvený zápas na sobotu 2. června do Istanbulu, kde se asijský tým připravuje na MS. 

Kvůli napjatým řecko-tureckým vztahům však odmítli Řekové v Istanbulu hrát a místo toho zvali Íránce do Atén, což se zase nehodilo jim. 

Íránci se proto snažili na poslední chvíli zorganizovat duel s Kosovem, ale ani to se nakonec nepodařilo.

„Nové požadavky Kosova znemožnily utkání odehrát,“ uvedla Íránská fotbalová federace, jež z problémů viní především Řeky. 

„Obrátíme se na FIFA a využijeme všechny právní možnosti, abychom získali kompenzaci za veškeré způsobené potíže, jak po sportovní, tak po finanční stránce,“ doplnila federace Íránu.

Argentinec Marcos Rojo v souboji s íránskou obranou.
Argentinec Lionell Messi v souboji s íránskou defenzivou.

Ten navíc do vyřešení případu přeruší se svými řeckými protějšky oficiální fotbalové styky.

Svěřenci portugalského trenéra Carlose Queiroze v pondělí v prvním duelu v závěrečné fázi přípravy prohráli v Istanbulu 1:2 s Tureckem. 

Druhý a poslední duel před MS sehrají Íránci až příští pátek 8. června v Moskvě s Litvou. V základní skupině B je čekají Maroko, Španělsko a Portugalsko.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz